Elon Musk pracuje na robotovi, který vám doma uklidí

Sestavení robota s umělou inteligencí, který bude v domácnostech pomáhat s úklidem, je dobrý způsob, jak testovat budoucnost umělé inteligence. A podle výzkumné skupiny Elona Muska se testováním umělé inteligence bude předcházet tomu, že roboti neovládnou svět a nezabijí nás.

Elon Musk má neziskovou organizaci zvanou OpenAI, která má přispět k výzkumu pokročilé umělé inteligence přínosné pro lidstvo. A nyní představila podrobněji svůj plán sestavit robota, který bude pomáhat s domácími pracemi.

head-663997_1280

Elon Musk pracuje na roboti, který pomůže s úklidem domácnosti. Zdroj: Pixabay

OpenAI je projekt, který financuje miliardář z vlastních finančních prostředků. A doufá, že sestrojení robotického pomocníka pomůže vybudovat umělou inteligenci, která nás nebude chtít zabít. Hlavním cílem projektu není přenést domácí práce na někoho jiného, ale cílem je elegantně testovat, zda práce v oblasti umělé inteligence postupuje správným směrem.

Už nyní existují způsoby, jak vytvořit robota, který bude plnit konkrétní úkoly. Nicméně tým Elona Muska doufá, že vytvoří takzvané učící algoritmy, díky nimž se robot naučí běžné lidské úkony a bude dostatečně chytrý na to, aby se staral o domácnost. Při budování robota do domácnosti bude výzkumný tým testovat problémy v umělé inteligenci.

OpenAI doufá, že během sestrojování robota vyřeší celou řadu problémů a vybuduje inteligentní systém umělé inteligence, který nebude chtít vyhladit život na planetě.

Zdroj: Independent

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru