Elon Musk plánuje vývoj elektrického letadla

Minulý týden se uskutečnilo pod záštitou společnosti SpaceX udílení cen soutěže Hyperloop Pod Competition. Několik slov zde pronesl i největší vizionář současnosti Elon Musk a poodhalil tak své další plány v blízké budoucnosti.

Vyhlášení cen se konalo v Texasu na  A&M University a Muskovi se podařilo vyvolat rozruch zejména prohlášením, že se jeho společnost v příštích letech zaměří na vývoj prvního elektrického letadla.

SpaceX Hyperloop Pod Competition Design Weekend

Musk přednáší v rámci Hyperloop Pod Competition

Vítěž Hyperloop Pod Competition vyzkouší svůj návrh přímo na testovací trati

Prvního ročníku této soutěže se zúčastnilo více než 1000 studentů z 27 zemí. Cílem bylo vybrat tým, který předloží nejvíce inovativní řešení kabiny pro cestující v revolučním systému Hyperloop. Cena byla opravdu lákavá, neboť vítěz bude moct otestovat svou technologii přímo na testovací trati ve výzkumném středisku v Kalifornii. Vítězem celé soutěže se stal nakonec tým z univerzity Massachusetts Institute of Technology zkráceně MIT.

Přednáška Elona Muska vzbudila rozruch

Nejočekávanějším momentem však byla přednáška podnikatelské superstar Elona Muska, která tradičně vyvolala pozdvižení. Na dotaz z publika Elon pronesl tvrzení, že se jeho společnost v následujícím období zaměří na vývoj eletkrického letadla:

Přemýšlel jsem o elektrickém letadle, které by vzlétalo i přistávalo vertikálně. A myslím, že už jsem blízko, navíc jsem docela odhodlaný se tomuto projektu věnovat více.

Elon tak oživil úvahy o elektrickém letadle, které vyslovil už v roce 2009 a připomněl tak svým skalním fanouškům také nadnesenou scénu z filmu Iron Man, ve které Tonymu Starkovi slibuje právě konstrukci elektrického letadla.

První člověk na Marsu již v roce 2025

K velkým prohlášením nechodí Musk daleko, jak poznamenal Ashlee Vance v Elonově nedávno vydané biografii Space X, Tesla a hledání fantastické budoucnosti. Prohlášení podobného ražení tak Musk pronesl také v nedávném rozhovoru na festivalu StartmeupHK, kde tvrdil, že první člověk vstoupí na Mars už roku 2025, přičemž samotná NASA plánuje tento historický milník až na rok 2030.

SpaceX se v současné době soustředí na optimalizaci a snížení prostředků pro přepravu nákladu na oběžnou dráhu. Sem by pak příští rok chtěla dopravit také prvního člověka.

mars

Dočkáme se lidské posádky SpaceX na Marsu již v roce 2025?

Zdroj: Fortune.com

Student ekonomické fakulty a junior konzultant internetového marketingu v agentuře AdVisio. S velikou zálibou sleduje novinky ze světa technologií, reklamy, e-commerce nebo veřejného dění. Twitter: @petrkonicek

Komentáře

Nahoru