Elon Musk: Neuralink zavede implantát do mozku již příští rok

Elon Musk: Neuralink zavede implantát do mozku již příští rok

Dlouho jsme nepsali o Elonu Muskovi. Nebyly o něm chvíli žádné zprávy, ale to neznamená, že na svých projektech nepracuje. Pracuje na nich velmi tvrdě, což dokládají jeho slova: Implantát Neuralink bude možní do lidského mozku implantovat tak do jednoho roku. Neuralink čip by byl implantován přímo do lebky, aby mohl být v kontaktu s částmi lidského mozku. 

Jedna z Muskových společností Neuralink se zabývá činností mozkových neuronů a vývojem možných implantátů do lidského mozku. Podle Muska bude možné do roka implantát do hlavy pacienta dostat. Nicméně podobné tvrzení měl před rokem, kdy chtěl implantát dostat do pacienta již tento rok. Společnost Neuralink s inteligencí čipů AI, vedená Teslou a generálním ředitelem SpaceX Elon Muskem, by mohla být připravena dát verzi svého implantátu osobě „do jednoho roku,“ řekl Musk.

 

190716-neuralink2

 

 

Neuralink, která byla založena v roce 2016, je společností Muskovy neuronové technologie, která vyvíjí implantát navržený pro přímé propojení s lidským mozkem. Počáteční cíl implantátu, říká Musk, je jeho použití jako prostředku k léčbě poškození mozku či traumatu.

Čip může být potenciálně použit k obnově pohybu zraku, sluchu a končetiny kromě řešení nemocí, které ovlivňují mozek. Podle Muska by bylo zařízení implantováno přímo do lebky, aby umožnilo elektrodovým vláknům propojit se s určitými oblastmi mozku.

Ale to jsou jen počáteční ambice, které má Musk k dispozici pro Neuralink. Z dlouhodobého hlediska doufá, že vyvine zařízení, které by umožnilo „symbiózu“ mezi lidmi a umělou inteligencí.

 

Zdroj, foto: businessinsider.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru