Elon Musk nařídil všem zaměstnancům Tesly, aby se vrátili do kanceláře, nebo podali výpověď

Elon Musk nařídil všem zaměstnancům Tesly, aby se vrátili do kanceláře, nebo podali výpověď

Elon Musk požádal všechny zaměstnance společnosti Tesla, aby přestali pracovat na dálku a vrátili se do kanceláře na více než 40 hodin týdně, jinak budou propuštěni. Stejně jako každá jiná společnost, i Tesla od roku 2020, kdy vypukla pandemie COVID-19, umožnila práci na dálku pro všechny pracovní pozice.

Jak pandemie ustoupila, společnosti přehodnocují své zásady možnosti home office. Mnohé z nich dospěly k závěru, že pracovníci jsou při práci na dálku stejně produktivní, ne-li produktivnější, a rozhodly se umožnit pracovníkům home office i nadále. Jiné motivují zaměstnance, aby se vrátili do kanceláře.

Generální ředitel Elon Musk rozeslal sérii e-mailů, ve kterých v podstatě žádá zaměstnance, aby se vrátili do kanceláře. Pokud tak neučiní, dá jim výpověď.

„Každý, kdo chce pracovat na dálku, musí být v kanceláři minimálně 40 hodin týdně nebo z Tesly odejít. To je méně, než požadujeme po zaměstnancích v továrnách.“

Generální ředitel dodal, že mohou existovat výjimky, ale ty bude přezkoumávat a schvalovat on sám.

V následném e-mailu Musk zaměstnancům připomněl, že spaním v továrně jde příkladem:

„Čím jste služebně starší, tím viditelnější musí být vaše přítomnost. Proto jsem v továrně bydlel – aby ti, kteří jsou na lince, viděli, že pracuji vedle nich. Kdybych to nedělal, Tesla by už dávno zkrachovala.“

Na závěr si generální ředitel rýpl do společností, které stále umožňují práci na dálku:

„Jsou samozřejmě společnosti, které to nevyžadují, ale kdy naposledy dodaly skvělý nový produkt? Už je to nějaká doba.“

Zdroj, foto: electrek-co.cdn.ampproject.org

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru