Elon Musk mění jméno společnosti Tesla Motors

Společnost Tesla Motors po letech své existence oficiálně mění svůj název, a to na Tesla. Elon Musk se pro tuto změnu rozhodl z toho důvodu, že společnost se už dávno nezaměřuje pouze na výrobu elektromobilů, ale v jejím portfoliu jsou i domácí baterie, solární střechy a podobně.

Tesla, dříve Tesla Motors, například v loňském roce koupila firmu SolarCity zaměřující se na výrobu solárních panelů. Dokonce i SolarCity patří do impéria Elona Muska.

tesla-1724773_1280

Zdroj: Pixabay

Společnost nesoucí název Tesla se bude ubírat trochu jiným směrem, než tomu bylo donedávna. Ačkoliv chce zůstat stále u výroby a vývoje elektromobilů, chce nemovitostem dávat solární střechy s integrovaným úložištěm energie. V neposlední řadě se chce hlouběji zabývat systémy autonomního řízení a řešením sdílené ekonomiky, a tak by vám mohl automobil vydělávat peníze v okamžiku, kdy ho zrovna nevyužíváte.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru