Dnes vyšlo 15 článků

Elon Musk je nyní bohatší než Mark Zuckerberg

Elon Musk je nyní bohatší než Mark Zuckerberg

Elon Musk je nyní třetím nejbohatším člověkem na světě. Musk v pondělí předstihl spoluzakladatele společnosti Facebook Inc. Markem Zuckerberga, protože akcie společnosti Tesla Inc. prudce stouply. Podle indexu Bloomberg Billionaires Musk nyní disponuje 115,4 miliardy USD ve srovnání se 110,8 miliardami pro Zuckerberga. Musk zaznamenal meteorický vzestup svého bohatství a jeho čisté jmění letos vzrostlo o 87,8 miliardy dolarů, protože akcie Tesly vzrostly téměř o 500%. 

Také v pondělí se bývalá manželka Jeffa Bezose MacKenzie Scottová stala nejbohatší ženou světa a předstihla dědičku L’Oreal SA Francoise Bettencourt Meyers. Scott, která získala 4% podíl ve společnosti Amazon.com Inc. v rámci svého rozvodu se zakladatelem Bezosem. Disponuje nyní 66,4 miliardy dolarů.

Tesla, oblíbená mezi amatérskými investory v online obchodní společnosti Robinhood Financial, byla jedním z největších příjemců rozmachu retailových investic během pandemických blokád. V jednom bodě minulého měsíce přidalo téměř 40 000 účtů Robinhood akcie Tesla během čtyř hodin. A tento trend se neomezuje pouze na USA: Jihokorejští retailoví investoři se letos nahromadili v Tesle a drží přibližně 1% podíl v americkém výrobci automobilů.

Tržní hodnota společnosti Tesla ve výši 464 miliard dolarů nyní převyšuje maloobchodního giganta Walmart Inc., který je podle příjmů největší společností v USA. Minulý týden se Musk připojil k Zuckerbergovi, Bezosu a spoluzakladateli společnosti Microsoft Corp. Billovi Gatesovi ve vzácném klubu centibillionaire, protože technologické akcie rostly.

Okouzlující tempo akumulace bohatství v posledních měsících je v ostrém kontrastu se stavem globální ekonomiky. Růst prudce poklesl od začátku pandemie, kdy společnosti propouštěly miliony pracovníků a krátery po spotřebitelské poptávce se prohlubují. Hlavní tíhu ekonomické bolesti si odnesli mladí pracovníci a pracovníci s nižšími mzdami, jejichž pracovní místa jsou obvykle více ohrožena propouštěním ve spojení s Covidem.

Zdroj, foto: bloomberg.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru