Dnes vyšlo 15 článků

Elon Musk dal zaměstnancům Twitteru ultimátum: vyhodí každého, kdo se mu nepodřídí

Elon Musk dal zaměstnancům Twitteru ultimátum: vyhodí každého, kdo se mu nepodřídí

Převzetí Twitteru Elonem Muskem za 44 miliard dolarů se opět dostalo na titulní stránky novin. Nejbohatší muž světa dal zaměstnancům Twitteru lhůtu, aby se zavázali k novému způsobu práce.

Podle deníku The Guardian Musk rozeslal zaměstnancům e-mail, ve kterém je požádal, aby se zavázali pracovat “dlouhé hodiny s vysokou intenzitou” a zároveň byli “extrémně vytrvalí”. Zaměstnanci, kteří s tím nebudou souhlasit, budou muset společnost opustit s tříměsíčním odstupným. Musk napsal: “Do budoucna, abychom vybudovali průlomový Twitter 2.0 a uspěli ve stále konkurenčnějším světě, budeme muset být extrémně hardcore.

“To bude znamenat pracovat dlouhé hodiny s vysokou intenzitou. Pouze výjimečné výkony budou představovat postupovou známku.” Musk ve své zprávě odkázal zaměstnance na odkaz a řekl jim, aby na něj klikli, pokud se chtějí stát “součástí nového Twitteru”. Každý, kdo na odkaz neklikne, obdrží uvedené odstupné. “Ať už se rozhodnete jakkoli, děkuji vám za vaše úsilí, které jste vynaložili na to, aby byl Twitter úspěšný,” dodal Musk. Generální ředitel společnosti Tesla rovněž uvedl, že pod jeho vlastnictvím se Twitter stane “mnohem více inženýrsky zaměřeným”.

Musk napsal e-mailem: “Bez významných příjmů z předplatného je velká šance, že Twitter nepřežije nadcházející hospodářský pokles. Potřebujeme, aby zhruba polovinu našich příjmů tvořilo předplatné.” Jednou z prvních změn, které Musk na Twitteru provedl, bylo zavedení nového placeného systému ověřování, který bude uživatele toužící po kýženém modrém klíčku stát 7,99 dolarů (6,84 Kč) měsíčně. V prohlášení Twitter vysvětlil: “Do služby Twitter Blue přidáváme skvělé nové funkce a brzy chystáme další. Pokud se zaregistrujete nyní, získáte Twitter Blue za 7,99 USD/měsíc.

Zdroj, foto: uniland.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru