Elon Musk chce vyřešit dopravní zácpy samojezdícími autobusy

Elon Musk, CEO společnosti Tesla Motors, dostal nový nápad, který by mohl vyřešit problém s dopravními zácpami v hustě obydlených městech. Chtěl by vyvinout flotilu samojezdících autobusů. Nicméně odmítl diskutovat o detailech. Pouze něco málo nastínil na dopravní konferenci v Norsku.

„Přemýšleli jsme nad něčím, co není vlastně autobus, ale mohlo by to vyřešit problém s hustotou městské dopravy. Autonomní vozidla jsou klíčem. Ale nechci o tom mluvit. Musím být opatrný na to, co říkám,“ prozradil Elon Musk.

elon musk

Elon Musk, CEO společnosti Tesla Motors

Společnost Tesla Motors stojí v čele autonomní technologie. V loňském roce představila Model X s funkcí částečného autonomního řízení. A minulý měsíc odhalil doposud nedokončený Model 3, jehož tradiční přístrojovou desku nahradil 15“ dotykovým tabletem. Pravděpodobně Model 3 se stane základem plně autonomních vozidel. Ale není zřejmé, zda bude nový model sloužit také jako základ pro flotilu samojezdících autobusů.

„Souhlasím s vyřešením problému městské hromadné dopravy,“ řekl Elon Musk v Norsku. „Je to nový typ vozidla, který by byl pro tuto situaci skvělým řešením. Samojezdící autobusy by cestujících vysadily nejen na autobusových zastávkách, ale také na jakémkoliv místě určení.“

Elon Musk má dopravní zácpy mezi prvními poznámkami ve svém seznamu globálních problémů. Například s nápadem Hyperloop přišel v okamžiku, kdy uvízl v dopravní zácpě v Los Angeles.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru