Elon Musk chce poskytnout Wi-Fi zdarma po celém světě

Excentrický miliardář Elon Musk plánuje vyslat 4 000 satelitů na oběžnou dráhu, aby i nejodlehlejší části světa měly bezplatný přístup k internetu.  

Zakladatel společnosti Tesla Motors navrhl další odvážný projekt, v jehož rámci chce vyslat 4 000 družic na oběžnou dráhu. A tím chce přinést rychlé Wi-Fi připojení k internetu i v odlehlých oblastech světa. Společnost SpaceX, který je pod křídly miliardáře Elona Muska, představila prvotní rámec plánu už v lednu letošního roku. Společnost SpaceX oficiální žádost předložila organizaci Federal Communications Commission minulý týden. A pokud půjde vše bez problémů, bezplatný satelitní internetový systém by mohl být funkční do pěti let.

elon musk

Elon Musk, Zdroj: Wikipedia

V minulosti obdobný model celosvětového satelitního internetu navrhla řada společností, mezi nimiž se objevily i technologičtí giganti jako Google či Samsung. Nicméně projekt, který realizuje Elon Musk, je reálnější. Využívá už existujících hardwarů.

Společnost SpaceX by měla používat vlastní dvoustupňovou raketu Falcon 9, která bude transformovat družice na oběžnou dráhu.

Limitujícím faktorem projektu může být obrovská nákladnost, protože družice budou v nízkém orbitu. Ale nemění to nic na tom, že Elon Musk se svými revolučními projekty mění svět.

Zdroj: HNGN

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru