Elon Musk chce jako první přistát na Rudé planetě

Elon Musk chce jako první přistát na Rudé planetě

Někdo mu přezdívá “Iron Man”, někdo zase novodobý Steve Jobs. Jednoduše řečeno, je to zřejmě největší vizionář. Již ve 43 letech si buduje slibnou budoucnost. A to vše díky svým firmám, které se čím dál tím více stávají populární. Zároveň má i rodinu (a pět dětí) a majetek v hodnotě 12 miliard dolarů.

Ano, poznali jste správně. Elon Musk, součásný CEO Tesla Motors a SpaceX. Studoval na Stanfordu. Ale asi nebude překvapením, že jako ostaní úspěšní toho zanechal. První opravdu slušně vydělané peníze mu hodil prodej Zip2. O několik let později se jeho jméno začalo objevovat v souvislosti s internetovým platebním systémem PayPal, který zakládal společně s Peterem Thielem.

PayPal se však prodal a Elon měl spoustu nápadů. Jako milovník sci-fi si založil vlastní společnost, použil své peníze k vybudování firmy, které se dostala až do vesmíru.

Nyní se nechlubí tím, že chce, aby jeho společnost byla první, která doletí na Rudou planetu. Odletět by tam dokonce měla i jedna Češka. Elon také uzavřel spolupráci s NASA, což mu přineslo, že může dodávat zásoby na jednu vesmírnou stanici (ISS). Hodnota tohoto kontaktu je $1,6mld.

Další Elonovy projekty

Jak jsem říkal, SpaceX není jeho jediná firma. Věnuje se také Tesla Motors, o které prohlásil, že do deseti let bude mít stejnou hodnotu jako má Apple. V jeho zájmu je i solární energie, dělá proto chairmana v Solarcity. Dále také má na svědomí projekt Hyperloop (někteří velkoryse překládají jako “Hypersmyčka”), díky kterému budeme moci cestovat až 1200 kilometrů za hodinu.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru