Elizabeth Holmes je nejmladší miliardářkou, která se rozhodla změnit svět

Představte si, že byste si mohli zajít do lékárny či drogerie a koupit si test na jakoukoliv chorobu. A to za pouhých pár korun. A přesně takovou představu má mladá Elizabeth Holmes, která je ve svých 31 letech nejmladší miliardářkou na světě. V současné době toto totiž funguje pouze s těhotenskými testy. Elizabeth si tedy řekla, že svět by byl mnohem jednodušší, kdyby stejným způsobem fungovali i ostatní testy.

Elizabeth založila společnost Theranos, která poskytuje tisíce testů od kreatinových až po testy na přítomnost kokainu či extáze. Vytváří tak v Americe úplně nový trh. Ve Spojených státech totiž testování na choroby funguje tak, že doktor vypíše žádanku na vyšetření do laboratoře a vy si zaplatíte testy, které se pohybují v hodnotě několika desítek dolarů. V případě, že potřebujete více než 3 testy je to poměrně velká zátěž pro vaší peněženku. Elizabeth se tedy rozhodla, že vyrobí testy, které budou mnohem dostupnější a levnější.

holmesx_1

Testy svou dostupností mohou přinášet riziko hypochondrie

Myšlenka, s kterou společnost Theranos pracuje, však neměla jen pozitivní ohlasy. Mnohým, včetně odborníkům vadí, že testy svou dostupností přináší riziko hypochondrie a přehnaného testování se. Druhou věcí je, že informace o tom, jak přesně testy fungují a co je dělá levnějšími stále nejsou dostupné. Otec Elizabeth pracoval v agentuře Spojených států amerických pro mezinárodní rozvoj a při pozorování svého otce a jeho kolegů při práci si uvědomila, že chce lidem pomáhat. Založit firmu byl ten nejlepší nápad, který by ji pomohl splnit její sen.

maxresdefault

Elizabeth o své společnosti, díky které chce změnit svět, vyprávěla na summitu Forbes Under 30 ve Philadelphii, kde dostala zároveň ocenění za svou práci. Jejím cílem je vyrobit testy levnější a mnohem dostupnější. A to se jí zatím úspěšně daří.

Ujistěte se, že to co chcete dělat je něco, co milujete. Že je to práce, kterou byste chtěli dělat i v případě, že by vás vyhodili a nebyly byste CEO společnosti. Přesně tato vášeň vás přinutí vstát když vám budou podraženy nohy; prohlásila Elizabeth.

Zdroj: Startitup

Komentáře

Nahoru