Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Elephone Vowney – Čínský zabiják konkurence jde do boje

Elephone Vowney – Čínský zabiják konkurence jde do boje

Společnost Elephone, sídlící v Hong Kongu (zvláštní administrativní oblast Čínské lidové republiky), si pro nás tentokrát připravila opravdové monstrum. Smartphone, jenž disponuje téměř tím nejlepším, co nám Asie nabízí. Pojďme se tedy podívat na specifikace vlajkového modelu Vowney.

Displej Vowney se nese v duchu asijských trendů a nabídne nám tedy úhlopříčku o velikosti 5,5 palců s velmi vysokým QHD rozlišením, konkrétně tedy 1440 x 2560 pixelů. Takto nastavené hodnoty nám zobrazí jemnost o hodnotě 534ppi. Hnací silou se stal osmijádrový 64-bit procesor Helio x10 s taktem 1,9GHz od Mediateku a grafický čip PowerVR GX6200 . Chipset je dále doplněn o 4GB RAM a 32GB interní úložiště, které si ještě můžete rozšířit pomocí microSD karty, nicméně v ten moment se budete muset rozloučit se s podporou druhé SIM karty. Budete si tak tedy muset vybrat, zda-li upřednostníte microSD kartu před používáním druhé SIM karty, či naopak.

Elephone Vowney
Vowney se bude nabízet v těchto barevných provedeních

Nyní by měli zbystřit všichni nadšenci mobilního fotografování, jelikož hlavní fotoaparát telefonu Elephone Vowney je vybaven novým, 1/2,4″ snímacím čipem Sony Exmor RS IMX230 s rozlišením 21Mpx (5344×4016 pixelů). Tento nový čip podporuje sekvenční snímání s rychlostí 24 fps v plném rozlišení. U 4K videa s rozlišením 4096×2160 pixelů je to 30 fps, Full HD 1080p zvládá při 60 fps a HD 720p dokonce při 120 fps. K dispozici mu je i 2 tónová led dioida. Vpředu nalezneme 8Mpx čelní kamerku, která by měl být jako stvořená pro fenomén jménem selfie.

Je zde také čtečku otisků prstů, jenž se nachází na zadní straně pod fotoaparátem a funguje podobně jako například u Honor 7. Vzhledem k tloušťce 8,9 mm musíme Elephone pochválit za nasazení baterie s impozantní kapacitou 4.000 mAh. Ta by měla zaručit alespoň dvoudenní výdrž. Operační systém je ve verzi 5.1 Lollipop, otázkou však zůstává, jak se Elephone postaví k aktualizacím. Vlajkovému modelu, by slušela alespoň aktualizace na Android 6.0 Marshmallow.

A cena? Ta je příjemným překvapením, jelikož při uvedení do prodeje je stanovena na velmi lákavých 299$ (zhruba 7.500,-). Za tuto částku dostanete smartphone, který svou výbavou může směle konkurovat i vlajkovým lodím renomovaných světových výrobců. Datum zahájení prodeje telefonu Elephone Vowney je stanoveno na 20. listopadu. Bohužel zatím pouze v Číně. Čeští zákazníci si budou muset nějaký čas počkat a spolehnout se na oficiálního distributora Elephone pro Českou republiku (firmu Dynamic Mobile), popřípadě si koupit tento skvěle vybavený telefon na některém z čínských e-shopů.

Zdroj: AndroidTest.cz

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru