Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Elektronizace zdravotnictví se díky řešením od CompuGroup Medical prosazuje ve stále více ordinacích

Softwarové řešení od CompuGroup Medical v současné době využívá téměř 70 % lékařů a ordinací v ambulantním sektoru

 Praha, 18. května 2015 – Podle posledních údajů využívá ambulantní softwarové řešení od společnosti CompuGroup Medical ČR (CGM) už 70 % lékařů a ordinací v ambulantním sektoru. Vedle toho narostl poslední rok o 72 % i počet těchto lékařů, kteří pomocí řešení MEDICAL NET a CGM LIFE eSERVICES elektronicky komunikují mezi sebou a se svými pacienty. Z výsledků posledního interního průzkumu mezi lékaři také vyplývá, že čtyři pětiny z nich jsou s jejich produkty CGM spokojeni a doporučili by je svým kolegům. Ukazuje to na trend, kdy elektronizace, vedle bankovnictví nebo obchodu, stále více vstupuje i do oblasti zdravotnictví.

 Těší nás, že tato čísla ukazují, že se nám daří výrazně přispívat k elektronizaci zdravotnictví v ČR. To bychom chtěli vidět jako bezpapírové, kde jsou data uložena bezpečně a ve strukturované elektronické podobě a zároveň dostupná oprávněným v pravou chvíli – kdykoli a kdekoli – v zájmu zajištění té nejlepší možné zdravotní péče,“ komentuje výsledky Jan Hlaváček, ředitel divize ambulantních informačních systémů z CGM.

Tento trend v elektronizaci českého zdravotnictví potvrzuje i poslední průzkum, který společnost CGM, jednička na trhu ambulantních informačních systémů, provedla prostřednictvím elektronického dotazování mezi více než 1200 lékaři a pracovníky ve zdravotnictví, kteří používají jejich produkty nebo řešení. Mimo jiné z něj také dále vyplynulo, že největší přínosy pro svou práci nebo chod ordinace díky prostředkům elektronické komunikace vidí uživatelé především v úspoře času, větší přehlednosti v datech a záznamech svých pacientů a v zjednodušení některých rutinních kroků, jako je např. odesílání pravidelných reportů pro pojišťovny.

Průzkum se také zaměřil na vnímání společnosti CGM a jejích produktů mezi lékaři a odbornou veřejností. Přes 82 % dotázaných považuje společnost CGM a její služby za spolehlivé a profesionální a téměř čtyři pětiny by řešení od CGM doporučilo dalším lékařům a zdravotnickým zařízením. „Tento fakt je pro nás ujištěním, že směr, kterým informační systémy vyvíjíme, koresponduje s potřebami našich uživatelů natolik, aby je doporučili svým kolegům,“ dodává J. Hlaváček.

Respondenti také vidí CGM jako společnost inovativní a flexibilní, která se zajímá o problémy svých uživatelů a na kterou se mohou spolehnout. Vedle toho většina lékařů kladně hodnotila i to, že produkty a služby, které CGM nabízí, vycházejí vstříc konkrétním potřebám a požadavkům jejich praxí a ordinací.

Spokojení klienti, kteří rádi využívají softwarová řešení naší společnosti, jsou pro nás na prvním místě, proto jim chceme poskytovat ty nejlepší produkty a služby s vysokou přidanou hodnotou. Informační systémy vyvíjíme tak, aby pomáhaly vést chod ordinace s důrazem na efektivitu práce a kvalitu poskytovaných služeb. Elektronizace zdravotnictví musí lékařům přinášet především okamžitý a jasný užitek,“ říká J. Hlaváček.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru