Elektronické diáře: Nejlepší programy pro plánování úkolů

Elektronické diáře: Nejlepší programy pro plánování úkolů

Občas se práce nahromadí tolik, že si již nezvládáme vše pamatovat. V takovém případě většinou sáhneme po klasickém papírovém diáři a úkoly si zaznamenáváme do něj. Jak je to ale v případě, že pracujeme pouze u počítače? Nebylo by poté lepší plánovat si úkoly na něm? Přinášíme vám výběr těch nejlepších programů, které to umí!

Student DOG organizer: Hlídací pes pro studenty

Jen stěží bychom hledali lepší diář pro studenty, než je Student DOG organizer. Kromě plánování úkolů totiž umožňuje i uchovávat známky z jednotlivých předmětů, ze kterých pak počítá průměry, psát si poznámky a vytvořit si rozvrh hodin.

Po spuštění programu uvidíte jakýsi denní přehled, který zobrazuje datum, čas a aktuální vyučovací hodinu. V pravé části pak uvidíte seznam úkolů na příštích 7 dní. V panelu na levé straně najdeme přehledné menu, ze kterého se můžeme přepínat mezi všemi částmi aplikace: kontakty, kalendářem, úlohami, známkami, poznámky, rozvrhem hodin a nastavením.

Student DOG organizer

Student DOG organizer toho umí opravdu hodně. Navíc je i dobře graficky zpracovaný. 

Seznam kontaktů je velice propracovaný a kromě běžných údajů jako jméno či telefon lze uchovávat i třeba uživatelské jméno na Skypu. Kontakty je navíc možné také importovat z poštovního klienta MS Outlook.

Kalendář je asi nejpraktičtější částí této aplikace. Funguje totiž jako diář a k jednotlivým dnům je možné přímo zadávat úkoly. V případě potřeby je možné danou úlohu i časově naplánovat – program vás pak zvukově upozorní.

Program můžete stahovat zde.

In My Diary: Prostě diář

Pokud máte rádi minimalistické aplikace, které nedělají nic navíc a soustředí se opravu jen na jedinou věc, In My Diary vás určitě osloví. Program vzhledem napodobuje klasické papírové diáře a umí pouze zapisovat k jednotlivým dnům poznámky. Pro zrychlení práce v nich navíc umí také vyhledávat.

In My Diary

In My Diary sice nepůsobí tak svěže, ale přesto může mnoha lidem postačovat.

Program můžete stahovat zde.

Remainder: Automatické upozornění

Další minimalistickou a jednoúčelovou aplikací je Remainder. Lze do něj zadat jen jediný úkol, na který vás poté upozorní pomocí bubliny vedle systémových hodin. Ačkoliv je nabídka funkcí tohoto nástroje opravdu velmi skromná, svůj účel plní skvěle. Užitečný může být třeba v případě, že se potřebujete soustředit na práci a nemáte čas sledovat hodiny, kdy například začíná váš oblíbený televizní pořad.

Remainder

 Remainder je opravdu minimalistické dílko.

Program můžete stahovat zde.

Efficient Diary: Profesionální nástroj pro náročné

Pokud vám žádný z předchozích programů nevyhovuje, stále není nic ztraceno. Pro nejnáročnější uživatele, kteří potřebují opravdu profesionální nástroj, je totiž ideální právě Efficient Diary. Ten existuje v několika variantách – i freewarové, tedy zdarma. K dispozici jsou však i placené verze Home a Business, za které zaplatíte v přepočtu 500 až 800 Kč. Ty umožňují také například třídení úkolů do skupin a práci po síti (použitelné ve firmách).

EfficientDiary

V Efficient Diary lze pohodlně uchovat kompletní popis úkolu.

Bezplatnou verzi programu můžete stahovat přímo z oficiálních stránek.

Prostě Organizér

Posledním programem v našem přehledu bude český Organizér. Funkčností se trochu podobá Student DOG organizer – není však určen pro studenty, proto například možnost vytvořit si rovrh chybí. Software vám nabídne vše, co byste od takového elektronického diáře čekali: adresář, kalendář a notes. Kupodivu ovšem umí i odesílat e-maily.

Organizer

Poznámky je možné zapisovat přímo do kalendáře.

Program můžete stahovat zde.

Alternativ existují mraky

Snažili jsme se z obrovského množství všech dostupných programů vybrat pouze několik nejzajímavějších kousků, které by mohly naše čtenáře zaujmout.  Jestliže vám ale žádný z nich nevyhovuje, vůbec nic se neděje. Existují tisíce jiných, ze kterých si určitě nějaký oblíbíte. Vybírat můžete třeba zde:

 https://www.instaluj.cz/diare-a-kalendare

https://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/osobni_planovani/

https://www.slunecnice.cz/podnikani-a-kancelar/osobni-diare/

https://www.softpedia.com/get/Office-tools/Diary-Organizers-Calendar/

TIP: Jak podnikat?

Komentáře

Nahoru