Tisková zpráva: Elektronická komunikace s místními a městskými úřady z jakéhokoliv zařízení

Elektronická komunikace s místními a městskými úřady z jakéhokoliv zařízení

Řešení Software602 pro Android, iOS a mobilní Windows

Každé české a moravské město – typicky obec s rozšířenou působností – může nyní umožnit svým občanům, aby ze svých tabletů a smartphonů objednávali čas jednání s úředníkem, žádali o poskytnutí informací, podávali stížnosti a žádosti, a řešili nejrůznější životní situace. To vše díky nové nabídce Software602 zahrnující připravené dynamické formuláře i nástroje pro jejich zpřístupnění z chytrých mobilních zařízení.

Jedná se o desítky formulářů, které pokrývají dopravní agendy (přihlašování vozidel, apod.), stavební agendy (stavební oznámení, žádosti o stavební povolení atd.) a životní prostředí (povinná hlášení majitelů lesů, žádost o povolení na domácí čistírnu atd.). Vedle toho je společnost Software602 připravena vytvářet další formuláře podle konkrétních potřeb jednotlivých úřadů.

Společnost Software602 se v této oblasti opírá o bezkonkurenční zkušenosti, protože její dynamické formuláře jsou využívány stovkami úřadů na všech úrovních veřejné správy již mnoho let. Podpora mobilních zařízení je však umožněna novým produktem Software602 FormApps Server. Jedná se o prostředí, v němž je možné provozovat chytré formuláře nebo dynamické formulářové aplikace tak, aby uživateli stačil internetový prohlížeč nebo formulářový prohlížeč Software602 Form Signer pro Android, iOS a mobilní Windows, a aby měl k dispozici i funkce, které webové formuláře zpravidla neumožňují (elektronický podpis, autorizace, práce s přílohami, ukládání částečně vyplněných formulářů apod.). Technologie nabízí také automatické přizpůsobení formulářů různým zařízením s různou velikostí obrazovek.

„Někomu dnes může připadat, že tablet je okrajové zařízení, které nemusí být podporováno. Je ale zřejmé, že nejpozději do dvou let převládne nad notebooky a počítači, zejména mezi běžnými uživateli, kteří neprogramují ani neprovádějí analýzy. To není jen náš názor, na tom se shodují renomovaní analytici. U nově nasazovaných řešení by tedy podpora mobilních zařízení měla být řešena právě teď, nechce-li je úřad do roka měnit,“ prohlásil člen představenstva společnosti Software602 Pavel Nemrava.

O Software602

Software602 je český dodavatel programového vybavení s více než 20letou historií. Z dodavatele aplikací pro osobní počítače jsme vyrostli ve firmu schopnou realizovat i velké integrační projekty.

Našimi zákazníky jsou větší a střední organizace ve všech sektorech trhu. Naším posláním je poskytovat zákazníkům moderní řešení založená na formulářových aplikacích s podporou všech operačních systémů včetně mobilních platforem a s návazností na stávající informační systémy. Podporujeme celé procesy a celý životní cyklus práce s dokumentem od po zajištění dlouhodobé archivace.

Firma je certifikována podle řady mezinárodních norem, včetně řízení kvality ISO 9001/10006/20000 a řízení bezpečnosti informací ISO 27001, klíčoví pracovníci mají certifikace ITIL a Prince2. Software602 zaměstnává více než 100 lidí, roční obrat činí asi 200 milionů korun.

Kontakty na Software602Public relations, Petr Hampl, e-mail: hampl@602.cz, tel.: +420 603 327 556

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru