Dnes vyšlo 15 článků

Elektromobil Volkswagenu ujede 500 km na 15 minut nabíjení

Volkswagen má do budoucna velké plány. Na letošní akci v Paříži představí svůj první elektromobil. Prý bude velký zhruba jako Golf, ale prostorný jako Passat. Na trh by měl být uveden koncem roku 2018 nebo začátkem 2019. To souhlasí s jejich dřívějším prohlášením, že budou prodávat elektromobily do roku 2020.

Největším lákadlem tohoto vozu bude rychlé nabíjení. Na 15 minut nabíjení by mělo auto ujet téměř 500 kilometrů. To je docela velký rozdíl oproti například Tesle, která se na 80 % musí nabíjet 45 minut.

vw

Kromě schopnosti rychlého nabíjení se chce VW soustředit také na cenu. Tvrdí, že budou svůj elektromobil prodávat za nižší cenu než tradiční spalovací automobily. Volkswagen už má elektrickou verzi Golfu a modlu Up, ale tohle auto bude jejich prvním specializovaným elektrickým modelem. Nechme se překvapit, jak dopadne.

Paris Motor Show 2016, obrovská výstava aut a technologií, se již blíží. Začne 1. října a bude trvat dva týdny. Mělo by se na ní představit také Audi Q5, BMW X2, LaFerrari Aperta, nová Honda Civic a další modely. Určitě se bude na co dívat.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru