Elektromobil Tesla S shořel při nabíjení v Norsku

Před pár dny jsme vás informovali o projektu společnosti Tesla, která se rozhodla vybudovat hustou síť nabíječek po celé Evropě. Tyto nabíječky jsou nazývány supercharger a měly by fungovat jako nejvýkonnější dobíjecí stanice pro elektromobily. Jenže to vypadá, že společnost Tesla Motors musí ještě vychytat nějaké ty mouchy, aby vše fungovalo bez problémů. Podle informací z Norska začal automobil hořet právě v době, kdy ho dal majitel na nabíjení.  

Celé nabíjení probíhalo klasicky. Majitel nastavil automobil do modu dobíjení a následně ho opustil. Ovšem v době kdy se automobil nabíjel, začal z ničeho nic hořet.

Jediná skvělá zpráva je ta, že všichni vyvázli bez zranění. Hůř však dopadla společnost Tesla. Hasiči už bohužel nedokázali elektromobil zachránit a k hašení museli použít speciální pěnu s příměsí měděného materiálu.

,,Nikdo nebyl zraněný. Celý incident je ve stádiu vyšetřování a hned jak to bude možné, budeme informovat o našem zjištění a stanovisku,“ uvedla společnost Tesla Motors.

Tesla-Model-S-Firefighters-Supercharger-Norway

63ec2adc-5712-4bd7-84be-a097ae92a781

 Zdroj: Teslarati, Startitup

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru