Dnes vyšlo 1 článků

Elektromobil Tesla Model S se dá nabít i bezdrátově

Bezdrátové nabíjení elektromobilu Tesla Model S se proměňuje v realitu. Bezdrátovou nabíječku má pod svými křídly společnost Evatran. Systém je založený na principu indukčního nabíjení a vyžaduje speciální montáž, která je součástí ceny. V současné době zařízení pro bezdrátové nabíjení vyjde na 2 440 dolarů.

Bezdrátová nabíječka se vyznačuje výkonem 7,2 KW, což zhruba odpovídá nabíjení rychlostí 32 kilometrů za hodinu. Aktuální provedení bude sloužit pouze modelům s předním náhonem. Nicméně později se objeví i verze pro modely s náhonem všech čtyř kol. Nabíječka je ideální i pro majitele, kteří žijí v oblastech s extrémním počasím, protože je odolná vůči teplotám od –18 °C do 50 °C.

tesla model s

Zdroj: Mashable

Tesla Roadster, Model X či Model 3 zatím nejsou s nabíječkou kompatibilní, ale je to jen otázka času. Ačkoliv se bezdrátová nabíječka rychlostí nevyrovná klasické nabíječce s kabelem, je praktičtější a pohodlnější.

Zdroj: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru