Elektromobil od designérů obuvi vypadá jako kosmická loď

V roce 2010 se skupina designérů obuvi rozhodla, že navrhovat boty už je nebaví. Vytyčili si docela vysoký cíl, ale dnes si mohou s klidem říct, že se jim to povedlo. Po pěti letech je na světě elektromobil, který vypadá jako kosmická loď.

Designéři z obuvnické firmy United Nude použili jedinečnou metodu, kterou sami vymysleli a nazvali „Lo Res“. Funguje to asi tak, že se z různých úhlů naskenuje nějaký objekt, software rekonfiguruje hustotu bodů a vytvoří abstraktní verzi objektu. Podle této metody nese název i celé auto – „Lo Res Car“.

lorescar

Auto s neskutečným designem

Design je založený na Lamborghini Countach. Auto se naskenovalo a software vytvořil nový abstraktní vzhled.

vzor

Vzorem bylo toto Lamborghini

Vůz se skládá z několika trojúhelníků, které mají černou matnou barvu. Vejdou se do něj dva lidi, avšak nemohou sedět vedle sebe, nýbrž za sebou. Auto nemá žádné dveře. Místo toho se celá horní část zvedne, abyste mohli nasednout.

pasazeri

Auto je dvoumístné

Dokonce i volant má unikátní šestiúhelníkový tvar.

volant

Auto je unikátní ve všech směrech

Lo Res funguje na elektřinu, dokáže jet maximální rychlostí 50 km/h. Není tedy úplně rychlé, ale aspoň nepřekročíte předpisy. Vůz by měl být v brzké době vystavený v Los Angeles, a pokud o něj bude dostatečný zájem, bude v limitované edici pro pár šťastlivců vyroben.

lorescar2

Dokážete si představit, že to potkáte na silnici?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru