Dnes vyšlo 15 článků

Elektromobil Hyundai 45: skloubení minulosti a budoucnosti

Elektromobil Hyundai 45: skloubení minulosti a budoucnosti

Celoelektrický koncept vozu Hyundai představený v úterý na autosalonu ve Frankfurtu je retro-futuristický omračovač, který se vrací před prvním vpádem automobilky do sériově vyráběných vozidel před čtyřmi desetiletími. 

Je zde zřetelná stopa z konce 70. a 80. let, což je záměrné. “Inspirovaný ohlédnutím za prvním modelem značky v 70. letech bude plně elektrický koncept” 45 “představovat symbolický mezník pro budoucí design Hyundai EV,” uvedl Hyundai ve svém tiskovém vyjádření.

Snímek obrazovky 2019-09-14 v 15.53.09 Snímek obrazovky 2019-09-14 v 15.53.24

 

Snímek obrazovky 2019-09-14 v 15.53.09

 

Snímek obrazovky 2019-09-14 v 15.52.57

Na 45 se objevují nejrůznější futuristické akcenty, které pouhým okem nejsou okamžitě viditelné. Ve spodní části bočních dveří řidiče vám „speciální ozdoba“ světel umožňuje zjistit, kolik dojezdu vám zbývá, než budete muset nabít baterii. Auto používá kamery místo zpětných zrcátek a v interiéru dominuje obrazovka na palubní desce, kterou mohou nároky společnosti Hyundai ovládat prostřednictvím „rozhraní projekčního paprsku“, které „nahrazuje jediný centrální dotykový displej řadou displejů a funkcí integrovaných do samotné řídící desky. “

Interiér také poukazuje na možnou autonomní budoucnost. Velkorysá šířka a podlaha, mají napodobovat obývací pokoj. Výrobní verze nebude autonomní, řekl Hyundai, ale chtěla si zachovat příležitost přeměnit 45 na auto s vlastním pohonem, pokud to bude potřeba.

45 může být zajímavým pokračováním prvního výrobního závodu Hyundai EV, Kona SUV, který zasáhl obchodní zastoupení v roce 2018. Automobilka také pracuje na prototypu elektrického supersportu pomocí technologie poskytnuté chorvatskou firmou Rimac.

 Zdroj, foto: theverge.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru