Dnes vyšlo 15 článků

Elektrobus Proterra s dojezdem 560 km

Firma Proterra představila elektrobus z uhlíkových vláken, který by mohl v klidu jezdit většinu vnitrostátních linek. Na jedno nabití totiž dojede 560 km.

Proterra není na trhu autobusů žádným nováčkem. Jejich modely Catalyst FC a XR už nahrazují spoustu starých autobusů na krátkých a středních trasách v USA. Série E2 by mohla pokrýt i delší trasy.

proterra

Model E2 získal svůj název jako zkratka výrazů Efektivní Energie. Za běžného provozu je totiž schopen ujet asi 560 km na jedno nabití. Při testování v ideálních podmínkách se podařilo urazit dokonce 960 km!

Výhodné po všech stránkách

Společnost Proterra plánuje příští rok zvýšit produkci autobusů ve svých továrnách v Jižní Karolíně a Kalifornii. Autobus Proterra už jezdí po celých Spojených státech. Doposud ušetřily více než dva miliony litrů nafty a 4,5 tuny uhlíkových emisí.

„Hlavním cílem Proterry vždy bylo vytvořit vysoce výkonný elektromobil, který by mohl sloužit k dopravě ve Spojených státech. Dnes, s odhalením Catalyst E2, toho bylo dosaženo,“ popsal Ryan Popple, generální ředitel společnosti. „Otázkou už není, kdo bude inovátor v této technologii, ale spíše kdo se jako poslední zaváže k čisté budoucnosti.“

Autobusy Proterra dopravcům ušetří peníze, které by jinak vydali za nákup motorové nafty. Mají nižší nákladu na údržbu a díky konstrukci z uhlíkových vláken déle vydrží. Přínosy pro životní prostředí jsou taky pěkné.

Ryan Popple, CEO Proterry, bývá právem nazýván Elonem Muskem autobusové sféry.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru