Elegantní smartphone, o kterém se nikde nemluví

Každý ví, jak bude vypadat další iPhone, další Galaxy Note nebo další Nexus. Tyhle všechny kousky by měly debutovat během zhruba příštího měsíce. Jenže o to, že existují i jiné telefony, které by těmto vlajkovým lodím mohly konkurovat, se už téměř nikdo nezajímá.

Přitom Sharp zhruba před půl měsícem představil dost zajímavý kousek. Jeho Aquos Crystal má pětipalcový displej, který je ovšem zcela unikátní tím, že je okolo něj velmi tenký rámeček. Není to příliš obvyklé, a tak někteří lidé dokonce říkají, že to vypadá jak z nějakého sci-fi filmu. Koukněte sami. Ten displej od okraje k okraji je prostě fascinující.

aquos-2

Aquos Crystal je trochu tlustší než většina dnešních chytrých telefonů. Zároveň je ale mnohem menší, než byste očekávali od mobilu s velikostí obrazovky pět palců. No ano, je to tím, že má displej hezky od okraje k okraji.

aquos-3

Běž na něm Android 4.4.2 KitKat s minimálními úpravami rozhraní. Celé to pohání 1,2 GHz čtyřjádrový procesor, 1,5 GB paměti RAM a k dispozici je 8 GB úložného prostoru. Samozřejmostí je slot pro microSD karty.

Co se týče ceny, samozřejmě bude nižší než u výše jmenovaných kousků. Levný smartphone to ale určitě taky nebude. Díky obrazovce je to prostě unikát. A za to si zaplatíte.

Průkopník

Aquos Crystal je vlastně takovým průkopníkem. O displeji bez zbytečných okrajů sní spousta lidí už dlouho. A trend takový je. Když kouknete na nové televize, taky mívají jen úzký rámeček. 

buy-them-all

Je to prostě přirozený vývoj. Chceme stále větší displej, protože se nám na něm pohodlněji pracuje. Jenže větší displej znamená také větší velikost celého zařízení. Obzvlášť pokud je ještě okolo nějaký rámeček, který by tam vlastně být vůbec nemusel. A to už tak fajn není. Mnoho lidí je nešťastných z toho, že se jim mobil nevejde do kapsy. Slovo mobil přece vychází z toho, že je tohle zařízení mobilní – tedy že ho můžete kamkoliv přenášet. S dnešními phablety je to už ale sporné.

Takže co myslíte? Budou v budoucnu takové telefony s displejem od kraje ke kraji běžné?

Zdroje: The Verge, Business Insider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru