Dnes vyšlo 15 článků

Ekologický resort v Austrálii napodobuje okolní písečné duny

Vzhled nového resortu Elements of Byron, který se nachází na plážích oblasti Byron Bay v Austrálii, byl inspirovaný písečnými dunami, nativními stromy a různorodou divokou zvěří regionu. S téměř dva kilometry dlouhou pláží resort nabízí luxusní zážitek svým návštěvníkům. Zároveň udržuje rozumný vztah s místním ekosystémem. Resort má minimální vliv na životní prostředí, snadno se udržuje a zavlažuje.

Centrální zařízení a celkem 94 vil zrcadlí okolní krajinu, přičemž zařízení pro volný čas a konferenční prostory jsou zasazené ve třech samostatných pavilonech napodobující písečné duny lemující resort. Tato organická kvalita architektury se vyznačuje zakřiveným tvarem komplexu, barvami, vzory, texturami a povrchovými úpravami. Prvky venkovské a tradiční architektury jsou spojené s moderním designem.

Elements-of-Byron-resort-by-Shane-Thompson-Architects-1-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Areál je obklopen nekonečným bazénem ve tvaru laguny, který se vine podél komunálního ohniště a lehátek. Architekti v rámci projektu použili více než 65 tisíc nových stromů a rostlin a použili konvenční konstrukci a zajistili povrchové úpravy v reakci na rozpočtové omezení.

Elements-of-Byron-resort-by-Shane-Thompson-Architects-2-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Elements-of-Byron-resort-by-Shane-Thompson-Architects-3-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Elements-of-Byron-resort-by-Shane-Thompson-Architects-4-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Elements-of-Byron-resort-by-Shane-Thompson-Architects-7-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Elements-of-Byron-resort-by-Shane-Thompson-Architects-8-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru