Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Ekolo.cz představilo unikátní model AGOGS GUST

Ekolo.cz představilo unikátní model AGOGS GUST

Firma Ekolo.cz představila nový model trekkingového elektrokola Agogs Gust. Jedná se o kolo s výkonným středový pohonem, a poprvé i tlačítkem Boost a baterií nabízející reálný dojezd až 130 km. Agogs Gust je vhodný pro začátečníky a rekreační i pokročilejší cyklisty. Vyrábí se v dámské a pánské variantě s nostností až 150 kg a cena je vůči hodnotě nízká. Lze ho sehnat za 42 900 Kč bez DPH, tedy za cenu, která je vhodná pro rekreační i kondiční jízdy.

 

Jakub Ditrich, majitel společnosti o tomto modelu říká: “Gust, čtené jako Gast, znamená v angličtině buď výbuch vášnivého pocitu nebo náhlý poryv větru. Název nemohl být přiléhavější, jezdec na tomto kole snadno zažije obojí. Patrony modelu jsou publicista Daniel Dočekal a autor výpravy Sen o Dakaru Petr Kotek. Oba dva toto ekolo aktivně používají. 

Pro Daniela Dočekala je kolo vhodným nástrojem, jak se ze sedavého zaměstnání opět dostat k dostatku pohybu a pravidelnému ježdění. Přičemž mu vyhovuje, že může dojet až jednou tak daleko při stejné únavě. Petr Kotek, který je mimo jiné dlouholetým spolupracovníkem BESIPu, dodává k dámskému modelu: “Dámskou verzi elektrokola GUST uvítala moje manželka Dana. Na prvním výletě, který jsme absolvovali na trase Černošice, Zadní Třebáň, Liteň, Neumětely, Beroun, Karlštejn a zpět jsme celkem nastoupali 1136 výškových metrů a ujeli přesně 100,3 km, baterii se nám povedlo vybít jenom ze 70%. Pokud to srovnám s jinými elektrokoly, které jsme používali, považuji to za fantastický výsledek.”

 

Jedná se o jediné trekkingové elektrokolo se středovým pohonem, které má unikátní tlačítko Boost pro snadný rozjezd, akceleraci a Push-Up. Výkonný motor umístěný ve středu konstrukce je vyroben společností Bafang, která je největším výrobcem pohonů pro elektrokola na světě. Motor je schopen dodat dostatečný výkon při plném zatížení kola, a to při stoupání až 19 %.
Pohon se ovládá pomocí LCD na řidítkách. Na display je možné nastavit pět úrovní asistence, sledovat jízdní statistiky a výkon motoru.

 
agogs-gust-damske-2
 

Speciálně navržená baterie s nadstandardní kapacitou 600 Wh (16 Ah) je složena z článků Panasonic NMC, které zvládnou dodat dost energie i při strmém stoupání při maximálním výkonu motoru. Díky 3 A nabíječce lze baterii nabít na 50 % už za 1,5 h nabíjení. Baterie je umístěná vhodně na rámu, kde pomáhá optimálnímu těžišti.

 

Reálný dojezd baterie je 130 km. Reálným dojezdem se myslí ujetá vzdálenost při váze 80 kg, v módu 3, v terénu s převýšením 20m/km, při 70 % asfaltu a 30 % nezpevněného povrchu.

Na kole jsou 2 zásuvky USB na straně baterie a LCD (5V/1A). Zadní i přední osvětlení LED Spanninga je napájené nezávisle a ovládané tlačítkem na řidítkách.

Kolo je vybavené přehazovačkou Shimano s 9 rychlostmi.

Součástí kola je také uzamykatelná vidlice RST a představec Promax s nastavitelnou výškou, dlouhé blatníky z ABS plastu a stojan. Při koupi elektrokola zákazník také získá celoroční bezplatný servis a zdarma kontrolu baterií.

 

agogs-gust-16
 

Model elektrokola Agogs Gust si můžete prohlédnout, případně i bezplatně vyzkoušet, v prodejně ekolo.cz v Praze Holešovicích (u stanice metra Vltavská v budově bývalých Dopravních podniků). Také na youtube.com se můžete podívat na video představující tento nový model.

 

Parametry kola Agogs Gust

Reálný dojezd

Až 130 km

Baterie

600Wh (16Ah / 36V), Li-Ion Panasonic NMC

Hmotnost, vč. baterie

24.5 kg

Nosnost 

150 kg

Rám

Velikosti rámu 17” (dámský model),  19″ a 21″

Typ pohonu

Bafang MM G360 – středový 80N.m / 500W max.

Snímač

Kadenční

Ovládání

LCD displej s dálkovým ovládáním a s USB nabíjením. Tlačítko BOOST se 3 funkcemi.

Řazení a přehazovačka

Shimano Acera, 9 rychlostí, pastorky 12T – 36T

Brzdy

Kotoučové hydraulické brzdy Shimano s disky o průměru 160 mm

Přední vidlice

RST, odpružená, zamykatelná

Pláště

Maxxis Overdrive 28″

Blatníky

Dlouhé, Plastové ABS

Sedlo a sedlovka

Sedlo Selle Royal – gelové pánské/dámské anatomické

Rozměry kola (minimální) VxH

110 x 188 cm

Cena

42 990 Kč

 

O ekolo.cz a Agogs Electric Bikes

Společnost ekolo.cz uvedlo první elektrokola na českém trhu v roce 2007. Od roku 2010 vyrábí značku ekol Agogs Electric Bikes, která se řadí do vyšší třídy a jedná se vlastně o první českou značkou kol s elektrickým pohonem. Značka je prodávána v ČR, EU i USA a již několikrát se stala vítězem spotřebitelských testů, které pořádá německá agenture Extra Energy.
Ekolo.cz se zabývá také servisem a půjčovnou elektrokol v centru Prahy. V Praze má obchod, kde je více než 80 modelů elektrokol vybraných výrobců z celého světa. Ekolo.cz je členem konsorcia GoPedelec!, které propaguje používání elektrokol v Evropě. Také se podílí na vzdělávání v oblasti cyklo-mechaniky a v projektu TWIN (Electric Twowheel Training in the EU). Baterie s ukončenou životností jsou zlikvidovány ekologicky v rámci sdružení ECOBAT.

Cílem společnosti je podílet se na rozvoji čisté dopravy a jízdní kolo s elektromotorem je dle jejich slov nejšetrnějším a nejdostupnějším prostředkem k dosáhnutí této vize.

Zdroj: ekolo.cz

Ráda objevuje svět kolem sebe. Cestuje, vzdělává se a potkává zajímavé lidi z celého světa. Věří, že v každém dřímá nějaký poklad, který lze nalézt. V životě si již sama vyzkoušela leccos a viděla i prožila věci, kterým lze často těžko uvěřit. Je plná života a miluje, když ho může předávat ostatním.

Komentáře

Nahoru