Dnes vyšlo 15 článků

eHotel.cz – jak vydělávat na affiliate partnerství

eHotel.cz – jak vydělávat na affiliate partnerství

Představme si, jak funguje partnerský program pro rezervaci hotelů a penzionů v České republice, jaké možnosti nabízí a jestli je vůbec výhodné se do něj zapojit.

Affiliate partnerství je pro mnoho podnikatelů výhodné – platí jen za to, co je pro ně skutečně prospěšné. Pokud jim partner přivede zákazníka, dostane provizi. Pokud ne, nedostane nic. Neplýtvají se zbytečné finance za reklamy či reklamní bannery, u nichž není možné zjistit efektivitu.

Za projektem eHotel.cz stojí Regina Sieber, která má s hotelnictvím vlastní zkušenosti – po dobu 20 let provozovala Hotel Sieber v centru Prahy. V současné době vede konzultační společnost Regina Sieber & Co. Sama je skvělým hoteliérem, ale potřebovala k sobě ještě někoho, kdo by jí pomohl budovat internetový projekt, takže dala dohromady tým schopných lidí, kteří se orientují v hotelovém businessu, IT a online marketingu. Regina se netají tím, že chce co nejvíce pomáhat těm, co se chtějí ubytovat v krásném hotelu, a snaží se prosazovat takové názory, které budou vyhovovat všem.

V projektu je zatím zapojeno kolem 150 hotelů a penzionů z celého Česka, další stále přibývají.

Jak to funguje pro běžné zákazníky?

Zákazník si vybere z volných kapacit a online rezervuje, zaplatí a majiteli hotelu přichází email o rezervaci. Prostřednictvím služby eHotel.cz si tak lze zarezervovat pokoje v každém hotelu. Nemusíte vůbec na nic čekat. To, co vidíte, je vám plně k dispozici. Rezervace jsou pro hotel plně závazné a pro vás fixně rezervované.

Říká se tomu „allotment“. Pokoje nejsou blokovány, nadále s nimi může pracovat i samotný hotel. Ve skutečnosti jde pouze o to, jestli je dříve naplní sám hotel nebo online systém eHotel.cz

Jako bonus pro své zákazníky hlídá eHotel.cz a akce konané blízkosti lokality, kde se hodláte ubytovat. Tyto akce můžete sledovat na jejich stránkách. Seznam je neustále aktualizován, abyste o žádnou zajímavou událost nepřišli.

Web

Web eHotel.cz se tváří přívětivě. Je natolik jednoduchý, že se v něm vyzná každý uživatel. Pozornost neodvádí bannery ani žádné jiné zbytečné prvky. Celý proces od výběru hotelu až k objednání je rychlý a intuitivní. Pro lepší orientaci je zde dokonce k dispozici vyhledávání na mapě. Fajn vychytávkou je také kalendář akcí provázaný s nabídkou hotelů. Web dokonce nabízí tematicky zaměřenou zimní verzi – https://zima.ehotel.cz/.

e-Hotel.cz

Nejžádanější hotely

Pokud se chcete registrovat do partnerského affiliate programu, stačí se zaregistrovat na webu affiliate.ehotel.cz. Samozřejmě není špatné si ještě předem projít podrobné podmínky. Obsahují většinou pravidla, která vás nijak nepřekvapí, pokud již máte s affiliate programy nějakou zkušenost – například:

  • reklama nesmí být umisťovaná na stránky bez obsahu nebo vytvořené pouze za účelem reklam
  • partner nesmí napodobovat vzhled webu eHotel.cz
  • provozovatel si vyhrazuje právo kontrolovat umístění reklam

Reklamní prvky

  • přímé odkazy
  • bannery
  • xml feed
  • další reklamní prvky a texty na míru

Provize pro vás

  • 5% z částky bez DPH z realizovaných objednávek – když v minulém měsíci dosáhnete obratu menšího než 100 000 Kč
  • 6% z částky bez DPH z realizovaných objednávek – – když v minulém měsíci dosáhnete obratu většího než 100 000 Kč

Za realizovanou objednávku se považuje taková objednávka, v rámci níž zákazník opravdu bydlel v hotelu. Provize zahrnuje objednávky uskutečněné ve lhůtě 60 dnů od první návštěvy stránek. Minimální částka, kterou vám vyplatí, je 500 Kč, výplata se provádí na bankovní účet.

Vyjádření affiliate manažera Jiřího Krejčíka
V současné době pracujeme  ještě na dalších flashových bannerech, na kterých budou komunikovány všechny naše výhody oproti konkurenci. Plánujeme další soutěže pro affiliate partnery a eventy v Praze. Všichni naši affiliate partneři budou dostávat v pravidelných intervalech informace o nově přidaných hotelech, plánovaných akcích a soutěžích. Programátoři připravují kupónový systém, nabídneme brzy i slevový kupón, který budou moci partneři využít na svých affiliate webech. Pokud by měl někdo nějaké dotazy, rád je zodpovím v diskusi pod článkem nebo na mailu jiri.krejcik@ehotel.cz. Můžete sledovat i náš twitter účet, který bude zaměřen převážně pro affiliate partnery – https://twitter.com/ehotelcz.

Jiné alternativy

Přestože se eHotel.cz chystá prorazit na již dost zasyceném trhu, kde existují již zavedené partnerské programy, díky jasné vizi a skvěle připravenému a nastavenému partnerskému programu si jistě své místo najde. Sám tým eHotelu.cz se chlubí tím, že jsou jediným českým rezervačním serverem, který nepracuje s poptávkou ale na principu okamžité závazné rezervace a platby.

Pokud se do něčeho takového chcete pustit, nezbývá než porovnat s konkurenčními Hotel.cz, Hotely.cz nebo třeba Dovolena.cz a pak se rozhodnout. Je to jako se vším ostatním, každému může sedět něco jiného.

Komentáře

Nahoru