Egyptský miliardář chce koupit ostrov ve Středomoří na pomoc uprchlíkům

Egyptský miliardář chce poskytnout domov uprchlíkům odcházejícím z jejích zemí kvůli konfliktům a nestabilitě, a proto se rozhodl koupit ostrov ve Středozemním moři. Naguib Sawiris (61) se o svůj bláznivý nápad podělil na Twitteru, přičemž chce koupit minimálně jeden z prázdných ostrovů, který leží nedaleko pobřeží Itálie a Řecka.

„Řecko nebo Itálie mi prodá ostrov, který bude nezávislý a bude hostit migranty. Vytvořím jim pracovní místa, aby si mohli vybudovat vlastní zemi,“ zní tweet, který miliardář zveřejnil počátkem tohoto měsíce.

tweet

Zdroj: Twitter

Na otázku, zda by jeho nápad mohl skutečně fungovat, řekl:

„Samozřejmě, je to možné. Máme desítky ostrovů, které jsou opuštěné a mohly by pojmout stovky tisíc uprchlíků.“

Naguib Sawiris, jehož majetek je v hodnotě 2,9 miliardy dolarů, řekl, že i když by tato myšlenka mohla být trochu problematická, chce něco udělat, aby pomohl desítkám tisíc lidí, kteří se snaží dostat do Evropy za lepším životem.

podnikatel

Zdroj: Twitter

„Je s nimi zacházeno jako s dobytkem,“ tvrdil Naguib Sawiris.

Miliardář vlastní společnost Orascom TMT, která provozuje mobilní sítě v afrických a blízkovýchodních zemích. V Egyptě je tato společnost největším zaměstnavatelem.

V letošním roce zemřelo přes 2 tisíce lidí, když se snažili dostat se přes Středozemní moře do Evropy. Začátkem tohoto měsíce se objevily také fotografie tříletého syrského chlapce mrtvého na pláži. V Turecku to vyvolalo obrovský rozruch a veřejnost požaduje změnu současné politiky EU.

Zdroj: Independent

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru