EET by se nemělo týkat internetových obchodů

Zavedení elektronické evidence tržeb vyvolalo diskuzi o tom, zda by do ní měly či neměly spadat internetové obchody. Ačkoliv to doposud vypadalo, že provozovatelé internetových obchodů budou muset evidovat tržby spojené s některými platebními metodami, nyní to vypadá jinak. Andrej Babiš, ministr financí, vše vysvětlil v rozhovoru pro portál Info.cz.  

„Uvažuji o změně, že bychom vyňali z evidence e-shopy. Je tam asi 18 různých druhů plateb, jsou tam platební brány. Chci to projednat s koaličními partnery a navrhneme, aby e-shopy byly vyňaty,“ uvedl Andrej Babiš s tím, že platební systém e-shopů je příliš složitý.

money-shark-1673085_1280

Zdroj: Pixabay

Udělená výjimka by se vztahovala také na dvě velice kritizované služby, a to na taxislužbu Uber a službu na pronájem ubytování Airbnb.

Andrej Babiš v pondělí 21. listopadu 2016 jednal s Janem Vetyškou, šéfem Asociace pro elektronickou komerci, o návrhu na vyjmutí e-shopů z EET.

„Byla by velká škoda omezovat například nabídku online platebních metod, které jsou pro zákazníky nejpohodlnější,“ uvedl Jan Vetyška.

K úpravě zákona o EET se vyjádřil také Miroslav Kalousek, lídr opoziční TOP 09, který chtěl elektronickou evidenci tržeb o dva roky odložit kvůli nepřipravenosti systému.

„Tohle je jen další důkaz toho, jaké zmatky nás čekají. Celý je to obrovský nesmysl namířený proti malým a středním podnikatelům,“ řekl Miroslav Kalousek.

Zdroj: Info.cz

Komentáře

Nahoru