eBay v roce 2015 propustí 3000 zaměstnanců

eBay v roce 2015 propustí 3000 zaměstnanců

Internetová aukční síň eBay nedávno oznámila, že v první polovině roku 2015 chystá propuštění 3000 zaměstnanců, což představuje téměř deset procent pracovní síly. Půjde tak o největší propouštění v  této společnosti za mnoho let. V rámci plánů pro rok 2015 chce také vyčlenit PayPal jako samostatnou společnost a s jejími akciemi pak obchodovat na burze.

Propouštění se týká hlavní divize

eBay v první polovině příštího roku plánuje propustit až 3000 zaměstnanců, což je zhruba 10% celkového počtu pracovní síly. Propouštění se bude týkat zejména hlavní –  tržní divize společnosti, zřejmě jde o součást přípravy na to, že bude samostatnou firmou, a tím i případným atraktivním cílem k převzetí.

PayPal jako samostatná společnost

Dle mluvčí společnosti eBay, Amandy Miller, je nyní potřeba zaměřit se na obchod a fungování eBay a PayPal jako dvou nezávislých společností. Samostatné akcie společnosti PayPal pak budou obchodovány na burze.

zdroj:     reuters.com  businessinsider.com

obrázek: wallpaperseries.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru