Dnes vyšlo 1 článků

eBay po změně algoritmu rapidně klesl ve výsledcích Google vyhledávání

eBay po změně algoritmu rapidně klesl ve výsledcích Google vyhledávání

Google v úterý představil svou aktualizaci Panda 4.0, aby se zbavil nekvalitního obsahu na prvních stránkách výsledků vyhledávání. A změny se dotkly i mnoha známých stránek. Některé se cítí vítězně, protože v žebříčku poskočily nahoru. Jiné se přidávají k poraženým. Jedním z takových velkých poražených je třeba i eBay.

Je to možná zvláštní, že i tak obrovská firma může snadno klesnout. Původně si všichni mysleli, že je to jen kvůli aktualizaci algoritmu Googlu, jenže teď to vypadá, že za tím ve skutečnosti stojí něco víc. Někdo si zřejmě stěžoval Googlu, že by si eBay zasloužil trochu posunout v žebříčku, a tak ho Google ručně zařadil trochu níž. Jasně, Panda 4.0 může být na vině taky. Předpokládá se, že za to asi může kombinace obojího.

panda-4-loser

Další propadlíci

Je také možné, že má propad v žebříčku nějakou souvislost s nedávnou situací, kdy byla eBayi ukradena data více než 145 milionů uživatelů. Odcizena byla jména, e-mailové adresy, i hesla. S těmi by ale podle všeho díky přidané vrstvě šifrování neměl být problém. Bankovní informace, jako údaje o kreditních kartách, jsou prý v bezpečí.

Viditelnost ztratily především stránky, v jejichž URL se objevuje www.ebay.com/bhp. Z více než 120 000 stránek eBaye je těch s BHP v URL prý zhruba 90 000. Takže se dolů posunuly asi tři čtvrtiny stránek.

Avšak můžeme jen spekulovat. Může za to Panda 4.0 nebo přímo Google? A jestli ano, je to kvůli špatným SEO praktikám eBaye nebo snad kvůli úniku dat?

Zdroje: Softpedia, Searchengineland, Recode

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru