eBay byl hacknutý, změňte si heslo!

eBay byl hacknutý, změňte si heslo!

eBay od včerejška žádá všechny své uživatele, aby si změnili hesla. Stal se totiž obětí kyberútoku! Zajímavé však je, že se všechno řeší až teď. K útokům totiž mělo docházet někde kolem konce února nebo začátku března.

Útočníci prý získali přihlašovací údaje zaměstnanců, a tak neoprávněně vnikli do podnikové sítě a databáze eBaye. V té se nacházela jména zákazníků, šifrovaná hesla, emailové adresy, fyzické adresy, telefonní čísla a data narození. Naštěstí nebyla ohrožena žádná finanční data. Třeba informace o kreditních kartách jsou totiž uloženy odděleně.

ebay-blog

eBay včera všechno vysvětlil na svém blogu

Navíc eBay potvrzuje, že po provedení rozsáhlých testů na svých sítích nemá žádné důkazy o neoprávněné činnosti uživatelů eBay. Ale přestože byla data ukradena jen malému počtu klientů z celkových 230 milionů, heslo by si měli změnit všichni. Pokud vás nekontaktujte eBay přímo mailem, projevte vlastní iniciativu a udělejte to. V rámci vaší bezpečnosti.

„Změna hesla je nejlepší prevencí,“ píše se v prohlášení, které eBay vydal, „a pomůže všem uživatelům zvýšit bezpečnost.“

ebay

V současné době se pracuje na tom, aby byl vystopován hacker. Všichni jsou ale v klidu. Prý vlastně stejně nemá žádné informace, se kterými by mohl být opravdu nebezpečný.

Překvapivé ale je, že společnost čekala tak dlouho, než se o celém útoku zmínila veřejnosti. Hacker má osobní údaje neznámého počtu klientů již více než dva měsíce. Proč eBay tak dlouho čekal?

Zdroje: Yahoo news, Metro

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru