Tisková zpráva: E-shopy se chystají na Vánoce, čtvrtina všech komerčních SMS zpráv odejde v listopadu

E-shopy se chystají na Vánoce, čtvrtina všech komerčních SMS zpráv odejde v listopadu

Brno, 29. září 2014 - Počet marketingových, notifikačních a informačních SMS rozeslaných v posledním kvartálu letošního roku zejména v rámci vánočních kampaní bude asi 140 milionů. Od října do prosince tak bude rozesláno až 58 % všech letošních komerčních SMS zpráv. Vyplývá to z údajů společnosti Neogenia, provozovatele služby SMSbrána.cz a největší tuzemské komunikační brány neoGate.cz.

Podle jejích informací trh obchodních SMS poroste i letos, potřetí v řadě, a to o zhruba o 30 – 35 %. Jeho celkový objem může s největší pravděpodobností překročit celkovou hodnotu 230 milionů korun při zhruba 300 milionech rozeslaných zpráv. Zároveň vrostl počet subjektů, které nově zařadily SMS zprávy do svého portfolia. Nárůst je patrný právě v předvánočním období, kdy společnosti na poslední chvíli vybírají dodavatele pro svoje rozesílky. Zadavatelé jsou zároveň náročnější – po zkušenostech s obchodními špičkami vyžadují od realizátorů rozesílek nové funkce.

„V případě vánočních kampaní hrají SMS zprávy obrovskou roli. Na vhodné volbě služby nebo řešení pro rozesílku často stojí milionové obraty,“ uvádí Ondřej Švrček, obchodní ředitel společnosti Neogenia. „Po zkušenosti s loňským rokem, kdy byly například e-shopy zaskočeny zájmem zákazníků, stále více obchodníků vyhledává služby, které umožní prioritizovat jednotlivé zprávy ve frontě podle jejich důležitosti. Například zprávy s autorizačními kódy pro dokončení online transakcí jsou zákazníkům odesílány ihned, zatímco informace o stavu objednávky počkají na odbavení prioritnějších sdělení.“

SMS zprávy se pro e-shopy i další subjekty e-commerce staly komunikační normou – na celkovém objemu všech komerčních SMS zpráv se podílí asi 17 %, nejvíce pak ve vánočním období.

Konec roku je v otázce rozesílek nejaktivnější. Nejvíce zpráv je posláno v listopadu (26 % z celého roku), v prosinci (18 % z celého roku) a v říjnu (14 % z celého roku).

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru