Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: E-aukce spojují Evropu

V průběhu tří dní byla Ostrava hlavním evropským městem elektronických aukcí. Na osmém ročníku eBF, největší konferenci v centrální Evropě, se sjely tři stovky lidí od nás i ze zahraničí. Ve třech konferenčních sálech ostravského hotelu Imperial se vystřídala více než dvacítka odborníků na e-aukce z ministerstev, samospráv, organizací i firem.

Novinky, zajímavosti, trendy, ale i sdílení problémů a předávání rad v oblasti elektronických aukcí. Takový byl osmý ročník konference eBF, která proběhla v Ostravě od sedmého do devátého listopadu. „Byla to úžasná akce plná nových informací, nových lidí, nových kontaktů. V největší míře jsme se účastnili menších sezení, workshopů, kde jsme rozebírali konkrétní problémy ve veřejném obstarávání. Člověk si minimálně poslechne zkušenosti jiných subjektů, organizací a vyhodnotí informace,“ uvedla ředitelka odboru hospodářské správy slovenského ministerstva financí Daša Paláková.

Mezi nejvýznamnější hosty osmého ročníku eBF patřil nákupní ředitel společnosti Google Bernd Huber, vedle kterého byl neméně zajímavým hostem i Holger Plein, senior manažer nákupních procesů a systémů v německém RWE. „Celou konferenci hodnotím velmi kladně, protože podobných akcí v Evropě rozhodně není moc,“ svěřil se Plein.

„Absolutní výjimečnost dali letošní konferenci zahraniční hosté. Jejich účast umožňuje lidem srovnání, v jaké relaci se světem jsou, do jaké míry jsme rezervací a do jaké míry jsme integrovaní do velkého světa. Zda ta území, která používají e-aukce v Česku, na Slovensku a v Polsku, jsou na tom hůř než vyspělejší části Evropy, nebo srovnatelně či lépe. Myslím si, že jsme na tom lépe,“ zhodnotil šéf společnosti NAR marketing, Miloslav Kaplan, který byl zároveň pořadatelem konference.

Velmi významnou součástí konference bylo i udílení cen FSA, tedy cen čestného nákupu. Ocenění byla hned čtyři, z toho jednu předával ostravský primátor Petr Kajnar, druhou zástupce primátora Bratislavy Milana Ftáčníka. První místo v nejvýznamnější kategorii Master získala Daša Paláková ze slovenského ministerstva financí. „Cena mě velmi potěšila. Vidím za ní obrovský kus práce mých lidí i mé. Ale také mě zavazuje minimálně k tomu, aby to člověk dělal minimálně stejně dobře jako doposud. Za každým naším tendrem je kus práce a za každým podpisem, který dáme pod kterýkoliv dokument, dáváme s čistým svědomím a vědomím, že je to v pořádku a že jde o čistý proces,“ sdílela Paláková radost z ocenění v kategorii Master, kterou získávají nejvýraznějších osobnosti v elektronizaci soutěží nákupních procesů a veřejných zakázek.

Skokanem roku se v kategorii Start, která je je určena pro nováčky roku 2012, stala firma CZ LOKO, a. s. „Z udělené ceny mám obrovskou radost. Je to ocenění celého nákupnímu týmu. Jsem ale přesvědčen, že jedině týmová práce přináší výsledky. Tato cena je povzbuzení do dalších nákupních aukcí. Je to potvrzení, že cesta elektronických aukcí je správná. Chci poděkovat porotě a zároveň ji ujistit, že CZ LOKO bude pracovat a že máme velkou motivaci uspět i v dalších ročnících,“ vyslovil přání zástupce firmy CZ LOKO, Petr Zemek.

Bližší informace k přednášejícím jsou k dispozici na: https://www.ebizforum.cz

Podrobnosti o soutěži FSA (Fair Sourcing Awards) naleznete na: https://www.fsawards.

Kontakt:

Václavíková Zuzana

NAR marketing s.r.o. | Sentinet s.r.o.

Masarykovo nám. 52/33 | 702 00 | Ostrava 1

tel.: +420 597 587 106 | mobil: +420 725 499 925

email: vaclavikova@proe.biz | web: https://www.proe.biz

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru