Dvojice chytrých mobilních telefonů ZTE Grand Memo a ZTE Open bude v ČR dostupná koncem léta

Společnost ZTE, celosvětově čtvrtý největší výrobce mobilních telefonů, představila na únorovém světovém mobilním kongresu ve španělské Barceloně dva nové modely pro evropský trh. České zastoupení nyní zveřejnilo předpokládanou dostupnost obou novinek. Tabletofon ZTE Grand Memo s úhlopříčkou 5,7 palců i ZTE Open, první přírůstek do rodiny zařízení s operačním systémem Firefox OS, plánuje výrobce nabídnout tuzemským zákazníkům na přelomu léta a podzimu letošního roku.

Smartphone ZTE Grand Memo: high-end s obřím displejem

zte_grand_memo

ZTE Grand Memo se svou úhlopříčkou 5,7 palců spadá do kategorie takzvaných tabletofonů (též phabletů), které svou velikostí překlenují mezeru mezi klasickým chytrým mobilním telefonem a tabletem. Díky výkonnému hardware si novinka snadno poradí s náročnými aplikacemi, hrami nebo filmy ve vysoké kvalitě. Ty lze sledovat na obrazovce s HD rozlišením (1280 x 720 pixelů). K nadstandardnímu multimediálnímu vybavení ZTE Grand Memo patří také fotoaparát s rozlišením 13MP. Slušnou výdrž na baterie obstará akumulátor s kapacitou 3200 mAh ve spojení s úsporným a optimalizovaným operačním systémem Android 4.1 (Jelly Bean).

Smartphone ZTE Open: snadné ovládání pro každého

ZTE-Open

Na barcelonském veletrhu představilo ZTE také chytrý mobilní telefon ZTE Open s kompaktní úhlopříčkou 3,5 palce. Jedná se o první mobilní telefon využívající nového operačního systému Firefox OS od společnosti Mozilla. Telefon i operační systém je navržen s ohledem na maximální srozumitelnost ovládání i pro méně technicky zdatné uživatele. Jedná se tak o ideální první smartphone pro zákazníky, kteří dříve používali klasické mobilní telefony i pro nejmladší generaci. Operační systém bude také plně otevřen vývojářům a poskytovatelům doplňkových aplikací díky použití standardního programovacího jazyka HTML5. ZTE Open zaujme designem s řadou pestrých barevných variací a také skvělou cenou.

Dostupnost a cena mobilních telefonů ZTE Grand Memo a ZTE Open

Oba přístroje představené na MWC 2013 bude mít ZTE pro český trh připraveny již během léta tohoto roku. „Konkrétní termín, kdy se mohou ZTE Grand Memo a ZTE Open dostat ke svým prvním zákazníkům, záleží samozřejmě na jednání s obchodními partnery z řad českých operátorů a distributorů. Pevně věřím, že se tak stane koncem léta nebo začátkem podzimu 2013,“ komentuje předpokládanou dostupnost novinek Filip Haifeng Zhang, z českého zastoupení ZTE. Orientační cena by se v případě ZTE Open měla pohybovat kolem 2 800 korun, ZTE Grand Memo pak české zákazníky vyjde zhruba na 10 000 Kč.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru