Dvojice českých her, která se přes Kickstarter dostala k vývoji a vyjde již letos!

Dvojice českých her, která se přes Kickstarter dostala k vývoji a vyjde již letos!

O obou jsme Vás již informovali. Jedná se o hry Deliverance a Murnatan. Oba tyto projekty se podařilo ufinancovat a oba byly jistého času na Kickstarteru. Další jejich společnou vlastností je datum vydaní, ty mají předběžně obě hry naplánovány na letošní rok. Pojďme si společně tyto herní počiny připomenout a nahlédnout do výroby takových her.

1) Deliverance: Kingdome come

Studio Warhorse studios má před sebou pravděpodobně nejnadějnější projekt od legendární Mafie. Díky tomu, že se jim na Kickstarteru podařilo vybrat neuvěřitelných 37 miliónů korun, mohou nyní naprosto svobodně rozhodovat o tom, jak bude hra vypadat. Ta je zasazena do první poloviny 15. století, kdy střední Evropě vládl Zikmund Lucemburský.

Hra, kde je hlavním hrdinou chudý kovář, nadchla svou realistickou podobou a také osobnostmi, které jí připravují. Mezi nimi je totiž například Dan Vávra (Mafia, Mafia 2) či Martin Klíma (Dračí doupě, UFO trilogie). V současnosti tvůrci informují své fanoušky na jejich facebookové stránce. Více informací o projektu můžete získat také v dřívějším podrobném článku naší redakce nebo v rozhovoru přímo s Martinem Klímou, jedním z tvůrců hry.

Zájem o hru projevili fanoušci doslova z celého světa nejen na sociálních sítích, ale například i na YouTube, kam jsou pravidelně umísťovány nejnovější detaily hry a ochutnávky z tvorby. Trailer, který visel i na Kickstarteru zde:

2) Murnatan

Další českou připravovanou hrou je Murnatan. Původně se projekt jmenoval Tremulous 2, poté však bylo rozhodnuto o novém názvu, ale hra je nadále inspirována předchůdcem Tremolous. Tvůrci hry pocházejí ze severních Čech, konkrétně z Děčína. A o co ve hře vlastně půjde? 

Hra má podtitul Aliens vs. Humans z něhož vyplývá, že se bude jednat o populární souboj ras. Hráč si vybere zda chce hrát za mimozemšťany či za lidi. Multiplayerová střílečka na svůj facebookový profil pravidelně přispívá novinky ohledně vývoje. Více informací zjistíme časem, ovšem některé jsou ještě sepsané v předloňském článku Objevit.cz.

Pod ruce tvůrcům hry můžete také díky následujícímu videu. Ukazuje jejich běžnou práci.

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru