Dnes vyšlo 15 článků

Dvě velké Bitcoin burzy ukončily činnost

Dvě velké Bitcoin burzy ukončily činnost

Úpadek Bitcoin pokračuje

V uplynulých dnech přestaly fungovat hned dvě větší Bitcoin burzy, které umožňovaly směnit internetovou měnu Bitcoin za běžné měny. Tyto události jsou jen dalšími průvodními jevy extrémně rychle splaskávající internetové bubliny kolem Bitcoinu.

Burza Bitcoin-24 přestala fungovat bezprostředně po velkém propadu hodnoty Bitcoinu v pátek 12. dubna. Těsně před ukončením činnosti její uživatelé zaznamenali řadu problémů a chyb v obchodování. Podle oficiálního vyjádření majitele burza Bitcoin-24 nefunguje kvůli zmrazení polského účtu, které si vyžádaly německé orgány z doposud nezjištěných důvodů. Burza Bitcoin-24 byla největší burzou, obchodující Bitcoin za euro. Provozovatel burzy tvrdí, že veškeré prostředky uživatelů jsou v bezpečí a požadavky na výběr budou realizovány postupně. Burza by měla v nejbližší době svou činnost obnovit.

Ve středu navíc ukončila svou činnost „na neurčito“ čtvrtá největší dolarová burza BitFloor. Burza je uzavřena zřejmě kvůli zmrazení účtu, jehož příčiny jsou nejasné. BitFloor  ujišťuje uživatele, že jejich prostředky jsou v pořádku a budou jim vráceny. Burza BitFloor měla problémy již v září minulého roku, kdy jí hackeři údajně zcizili 24 000 BTC.

Zatím zůstává otázkou, zda spolu ukončení činnosti obou burz souvisí či zda není jen snahou místních orgánů regulovat burzy zaměřené na obchodování s měnou Bitcoin.

Zdroj: https://dsl.sk

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru