Dvě třetiny podvodů proběhly online

Británie loni zaznamenala 214 tisíc podvodů, které byly spáchány přes internet na firmy nebo veřejné instituce. Meziročně tak jejich počet stoupl o čtyři procenta. Podvody uskutečněné online představovaly dvě třetiny všech podvodů spáchaných v této zemi. U podvodů, které se týkaly zneužití identity, představovaly kybernetické útoky dokonce 88 procent případů. U bankovních transakcí šlo o 30 procent případů, kdy bylo internetové bankovnictví zneužito.

Zneužití identity a bankovních účtů představovalo asi 60 procent všech případů podvodů na firmách a organizacích v Británii. Celkově organizace Cifas loni zaznamenala 325 092 podvodů, které se týkaly celkem 387 společností. Podle autorů tohoto průzkumu se zabezpečení internetových účtů v britských firmách výrazně zlepšilo, což útočníky přimělo změnit svoji taktiku a obtěžovat své oběti telefonicky. Útočníkům velice nahrává veřejné šíření osobních údajů na internetu, ale i nabourávání různých internetových účtů. Pokud se útočník na někoho zaměří, tak je dobré, aby oběť měla povědomí o internetových hrozbách, a proto se naléhá na budoucí britskou vládu, aby udělala více pro informovanost občanů, jak se vyhnout těmto trikům a aby rozpoznali podvodné jednání. Samotné společnosti se musí zaměřit na osvětu svých zaměstnanců.

Zdroj: pixabay.com

Štítky: , ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru