Dvě třetiny domácností v ČR vlastní počítač dle ČSU, jen třetina nakupuje přes internet

ČSÚ publikoval 4. prosince 2012 výsledky šetření zaměřené na využívání ICT v domácnostech a mezi jednotlivci v roce 2012, ze kterých mj. vyplývá, že v posledních 5 letech se zvýšil počet domácností v České republice vybavených osobním počítačem o 1,1 milionu, tzn., že v roce 2012 dvě třetiny domácností vlastnily počítač, téměř každá domácnost vybavená počítačem měla také připojení k internetu.

Občané České republiky nejvíce využívají internet k posílání e-mailů, čtení zpráv, novin a časopisů. Třetina Čechů nakupuje zboží nebo služby přes internet. Z hlediska mezinárodního srovnání se Česká republika co se týče vybavenosti domácností informačními technologiemi (kromě mobilního telefonu) nachází pod průměrem členských zemí Evropské unie. Pokud jde o počet uživatelů internetu, Česká republika se přiblížila k průměru Evropské unie.

Nejčastěji používají internet z domu (66,9 %), poté z domu (26,7 %), u přátel, známých nebo rodiny (16,7 %), ze školy (10,2 %) a nejméně jej využívají na úřadech (4,8%).

Zdroj:

https://www.czso.cz/csu/2012edicniplan.nsf/p/9701-12

https://duspiva.blogspot.cz/2012/12/aktualni-data-o-vyuziti-informacnich.html

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru