Dnes vyšlo 15 článků

Dvanáctiletá dívka porazila 16 000 lidí v soutěži Googlu a o 7 let později je úspěšnou umělkyní

Grace Moon zvítězila v umělecké soutěži, kterou pořádal technologický gigant Google. Jako jedna z mála může říct, že je umělkyně, jejíž práce uznává nejpopulárnější vyhledávač na světě.  

V roce 2008 tehdy dvanáctiletá Grace Moon vyhrála inaugurační soutěž „Doodle 4 Google“. Porazila dalších 16 tisíc dětských soutěžících z celého světa. Její ilustrace se objevily na úvodní stránce vyhledávače Google. Grace získala také nový notebook, stipendium ve výši 10 tisíc dolarů a technologický grant ve výši 25 tisíc dolarů pro svou školu v Kalifornii.

2015-11-13 09.09.56 2

Umělkyně Grace Moon

Uplynulo sedm let a Grace Moon je nyní uznávanou autorkou a ilustrátorkou, která se nebrání označení „umělkyně“. Když se řekne vysoká škola, vzpomene si na první ročník, kdy vyhrála soutěž Doodle. Tehdy si mohla společně s dalšími 40 finalisty prohlédnout areál společnosti a užít si speciální večeři.

„Když zavolali mé jméno, šla jsem na jeviště. Jak jsem se vrátila do svého hotelového pokoje, v noci jsem musela sledovat záběry v televizi, protože jsem tomu nemohla uvěřit,“ říká Grace Moon. „Trvalo mi skutečně dlouho přijmout fakt, že jsem vlastně vyhrála.“

screen shot 2015-11-22 at 7.10.45 am

Jedno z jejích děl

Na Googlu její kresby vidělo více než sto milionů lidí. A výhra jí dala důvěru v její umění a schopnosti.

„Opět jsem začala věřit, že bych mohla skutečně kreslit. Předtím jsem měla strach z neúspěchu, ale uvědomila jsem s, že to dělat klidně můžu.“

Grace Moon se zúčastnila mnoha soutěží a dokonce její dílo viselo v Bílém domě. Rozhodla se napsat vlastní knihu pro děti, která v českém překladu získala název Francouzský toust revoluce.

screen shot 2015-11-22 at 9.49.40 am

Pod tímto se opět podepsala Grace Moon

Grace Moon začala studovat architekturu v rodné Jižní Koreji na prestižní univerzitě Seoul National University. Chvíli přemýšlela, zda se chce věnovat umění, ale rozhodla se na chvíli pro architekturu. Nicméně, potom našla opět cestu k původní vášni. A uvědomila si, že pokud chce být umělkyní, nepotřebuje studovat umění.

„Pro umělce a spisovatele je velice důležité, aby jejich vášeň nevyhasla. Musíte si věřit.“

Nyní mladá dívka připravuje ilustrace pro sérii dětských knih.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru