Dva studenti vyvinuli rukavice, které umí překládat znakovou řeč

Thomas Pryor a Navid Azodi jsou vysokoškolští studenti druhého ročníku na univerzitě University of Washington. Studují obory Aeronautika & Astronautické inženýrství a Obchodní administrativu zároveň. Oba studenti mají společný zájem – pracovat na vynálezech a řešit problémy. S unikátním nápadem na rukavice, které jsou schopné překládat znakovou řeč, přišel Navid Azodi. V prvních sedmi letech svého života používal neverbální komunikaci, tudíž vychází z vlastních zkušeností.

S revoluční technologií chtějí studenti změnit život milionům lidí po celém světě. V rámci studentského projektu sestrojili rukavice, které mají pomáhat lidem.

signaloud

Vysokoškoláci vynalezli speciální rukavice, které překládají znakovou řeč.

Thomas Pryor a Navid Azodi se zúčastnili soutěže Lemelson-MIT. Představili speciální rukavice, které pojmenovali SignAloud. Vynález dokáže rozpoznat znakovou řeč a prostřednictvím hlasového komunikátoru druhé osobě prozradit, co člověk znakovou řečí říká. Velice často němý člověk dokáže nějakým způsobem vysvětlit druhé osobě, co má na srdci, ale bez psaného projevu nedokážou svou myšlenku popsat přesně.

Aktuálně jsou rukavice ve fázi testovacího prototypu, který zvítězil v soutěži. Autoři obdrželi příspěvek ve výši 10 tisíc dolarů. Studenti také podotkli, že už existují zařízení sloužící ke stejnému účelu. Nicméně většinou snímají celé ruky až po paži, což je velice nepraktické.

Vysokoškoláci už pracovali v mnoha významných firmách. Thomas Pryor stojí v čele vývojářského týmu v Husky Robotics. A zároveň se stal mentorem třiceti studentů. Navid Azodi zase absolvoval stáž v NASA a Applu.

Pevně věříme, že o speciálních rukavicích ještě v budoucnosti uslyšíme.

Zdroj / Foto: Lemelson-MIT, PDF dokument Lemelson-MIT

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru