Dnes vyšlo 15 článků

Dva kamarádi dali dohromady poslední úspory a otevřeli si kavárnu s ročním obratem 2 miliardy korun

Alex Reilley a Jake Bishop dali hlavy dohromady a vytvořili jednu z nejrychleji rostoucích firem ve Velké Británii. Ze svých posledních úspor založili kavárnu s ročním obratem přes 2 miliardy korun.

Příběh dvou přátel se začal psát v roce 2002 v Bristolu, kdy s nimi spolupracoval ještě jejich společný kamarád Dave Reid. Jejich podnik se ihned ujal, přičemž za úspěchem stál i koncept, díky němuž se návštěvníci cítili jako ve svém druhém domově. Aktuálně má řetězec zvaný Loungers 77 poboček a 1 793 zaměstnanců. A roční obrat činí přes 68,5 milionů liber (cca 2,2 miliardy korun).

V žebříčku Sunday Times Virgin Fast Track 100 se objevuje sto nejrychleji rostoucích firem a kavárna byla mezi nimi.

Hlavním tahounem společnosti Loungers je bezpochyby podnik zvaný Seco Lounge, do něhož investovali v roce 2010 přes 8 milionů korun. Od ostatních poboček se liší tím, že nabízí větší luxus i prestižnější menu. Ihned po otevření se tento podnik stal jedním z nejvyhledávanějších ve městě. V portfoliu řetězce Loungers se objevily také kluby Cosy Club s útulnou atmosférou.

Jak už jsme zmínili, roční obrat by cca 2,2 miliardy korun. A čistý zisk v posledním roce byl zhruba 81 milion korun, což je úctyhodné číslo.

Zdroj: Mirror

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru