Dům mu okupují vášniví hráči, je to totiž tělocvična v Pokémon GO

O téhle hře ještě nějakou dobu uslyšíte. Připravte se na to, že zprávy o Pokémon GO se na vás pohrnou ze všech stran. Točí se kolem ní spousta zajímavostí. Některé jsou smutné, jiné úsměvné.

Tak například byla díky hledání Pokémonů nalezena mrtvola. Jeden člověk se už taky vyboural, když se snažil na silnici chytit Pokémona. A využívají toho zloději, kteří odlákají vášnivé hráče na lov Pokémonů do osamělých končin a tam je okradou. A to jsme prosím teprve na začátku, hra ještě stále není oficiálně k dispozici po celém světě.

Tělocvična v soukromém domě

Tentokrát tu máme něco trochu úsměvného. Není výjimkou, že najdete Pokémona přímo doma. Sedí si pěkně na učebnici francouzštiny nebo číhá na záchodě. I takové fotky se dají na internetu dohledat. Jenže Boon Sheridan to má daleko horší. V jeho domě se nachází tělocvična, kde spolu Pokémoni bojují, a to je důvod, proč jeho obydlí neustále okupují hráči.

gymm

Takhle vypadá boj v tělocvičně

V normálním domě byste něco takového nenašli, ale Boon má tu smůlu, že jeho domov stojí na místě, kde dřív býval starý klášter. A tělocvičny a Pokéstopy bývají právě na takových významných místech. Autoři Pokémon GO nejspíš použili nějakou starší mapu, na které kostel ještě je. Ve skutečnosti už tu nestojí více než 40 let.

gym

Většina se jich shlukuje přímo naproti domu

Co je na tom špatného?

Boon se k tomu staví vcelku kladně a o nových poznatcích informuje na svém Twitteru. Dokonce se seznámil s mužem, který tělocvičně v jeho domě vládne. Ale zkuste si to na chvíli představit. Kolem vašeho domu se neustále prochází podivní lidé, kteří jen koukají do telefonů. Nemusí být přímo před domem, obvykle sedí naproti v parku, ale i tak je to zlé.

owner

„Vládce“ tělocvičny

Spousta jich přijíždí autem a parkují před vjezdem do domu. A obyvatelé okolních domů z toho také nejsou zrovna nadšení. Navíc co si řeknou lidé, kteří Pokémon GO neznají? Mohou si třeba myslet, že se jedná o sraz drogových dealerů nebo že tady došlo k nějakému zločinu.

auta

Před vjezdem neustále někdo parkuje

Boon se chystá obrátit přímo na vývojáře ze společnosti Niantic s žádostí, zda by tuto tělocvičnu nemohli přesunout někam jinam. Nikdo totiž nedokáže předvídat, jak dlouho bude šílenství s Pokémon GO trvat.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru