Důchodcům nestačil Skype, a tak vyvinuli vlastní aplikaci

Důchodcům nestačil Skype, a tak vyvinuli vlastní aplikaci

Charlie a Maria Girschovi mají šest dětí a osm vnoučat. Ti bydlí po celé zemi Jako správní prarodiče ale chtějí mít přehled o tom, jak se mají jejich dospělé děti a jaké pokroky dělají jejich vnoučata. A tak se vitální pár důchodců rozhodl hledat způsob, jak by se svou rodinou mohl lépe komunikovat. Dálkové telefonní hovory jsou příliš drahé, Skype jim nestačil. Hovory nebo videohovory jim totiž byly málo. Chtěli vidět, jak jejich vnoučata kreslí nebo skládají puzzle. A chtěli se na tom podílet s nimi, pomáhat jim. A protože si pořád takhle vymýšleli, nakonec to směřovalo k jedinému řešení: vyvinuli vlastní iPad aplikaci.

Aplikace s názvem FamZoom slouží k rodinným interakcím v dětem přátelském prostředí. Můžete si povídat, hrát hry, kreslit, číst, nakupovat nebo zkusit videohovor – to vše ve stejnou dobu a hlavně společně. Cokoliv se stane na jednom zařízení, okamžitě se zobrazí i na druhém.

appshow-640x359

„Funguje to naprosto synchronizovaně. Když babička pohybuje kouskem puzzlí na svém iPadu, pohybuje se ten kousek i na Johnnyho iPadu.“

Nejen že chtějí Girschovi pomoci rodinám, které žijí daleko od sebe, ale chtějí také pomáhat nemocným a hospitalizovaným dětem. Za tímto účelem se spojili s Nadací Ronalda McDonalda a získávají peníze pro svou kampaň na Indiegogo. Mají v plánu získané peníze použít na nákup iPadů, které následně chtějí darovat pobočkám Ronald McDonald Houses v Denveru a Tampa. A pokud to dobře půjde, budou projekt rozvíjet samozřejmě i dále a za hranici Ameriky.

Aplikace v současné době čeká na schválení na AppStore, Girschovi jsou si ale jistí, že ho dostanou, protože je aplikace kompatibilní s COPPA, online dětskou ochranou soukromí. Nadále se chce rodina zaměřit na uvolnění verze pro Android a HTML5 edice.

Aby se dostali do této fáze, museli obětovat rok tvrdé práce a 300 000 dolarů. Stálo to ale za to. Kromě aplikace totiž navíc všechny naprosto ohromili (a nejvíce svá vnoučata), protože přece jenom ne příliš mnoho seniorů má nějaké povědomí o designu a tvorbě aplikací.

„Oni si myslí, že jsme blázni. Neočekává se od nás, že bychom měli takové znalosti,“ uvedl Charlie.

A je to částečně pravda. Pár měl pořádně bláznivou cestu životem. Koncem šedesátých let minulého století žili v Chicagu. Charlie byl kněz a Maria jeptiška. Poznali se na setkání komunity a tehdy se všechno změnilo.

crosses-640x359

Charlie a Maria byli ale vždycky kreativní. 35 let strávili vymýšlením různých hraček pro firmy jako Mattel nebo Playskool. To, že se neztratili ani v dnešním digitálním světě, však překvapuje nejvíce.

Zdroje: Mashable, FamZoom

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru