Dubajští policisté jdou s dobou: K boji proti trestné činnosti využívají Google Glass

V běžných zemích jsou Google Glass známkou toho, že rozhodně nemáte nouzi o peníze. V České republice značí to, že jste skutečně výjimeční. A výjimečně bohatí. Ovšem v takových městech snů, jako je třeba Dubaj, to bude standardní výbava každého policisty.

Tahle nositelná technologie by prý mohla pomáhat v boji proti trestné činnosti prostřednictvím technologie rozpoznávání obličeje. Google Glass by prostě natočily zloděje, porovnaly obličej s databází hledaných osob a bylo by to. Jediný háček je, že by policisté museli brýle nosit neustále. Pokud by je neměli na sobě, celý systém by selhal. Ale kdo by nechtěl nosit Google Glass, když by mu je zajistil zaměstnavatel, že?

Google Glass jsou v Dubaji maličkost

Glass sice ještě nenosí každý dubajský policista, ale technologie se už běžně používá při zákrokům proti dopravním přestupkům. Můžete to vidět na úvodním videu. Vážně se ale uvažuje o tom, že by tohle drahé zařízení bylo běžnou výbavou.

dubai

Dubaj je prostě jiná liga…

Divíte se? Ne, vlastně to není vůbec zvláštní. V Dubaji si prostě žijí jinak. Vybavení tamních policistů je pro nás nepředstavitelné. Běžně tam mají Bugatti Veyron, které je známé jako „nejrychlejší policejní auto“ a mimochodem stojí asi 1,6 milionu dolarů. Nějaké Google Glass už jsou tedy maličkost.

Zdroj: DailyDot, fotografie: Flickr - reddoublebrick

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru