Dnes vyšlo 15 článků

Dubaj postaví ‘Raining Street’. Deštníky a pláštěnky s sebou!

Dubaj postaví ‘Raining Street’. Deštníky a pláštěnky s sebou!

Dubaj je známá jako sluncem zalitá země, s krásným pískem a čirým mořem. Přitahuje turisty po mnoho let. A nyní chystá další turistické lákadlo. Nejen že si můžete v Dubaji během letní dovolené zalyžovat, ale dokonce zmoknete na přání. Zajistit by to měla Raining Street.

Skupina Kleindienst, která vyvíjí ostrovy u pobřeží Dubaj, oznámila v rámci projektu Heart of Europe plánovanou stavbu 1 kilometrové „Raining Street“. Uvádí se, že teploty, které v létě přes SAE stoupnou nad 40 ° C, budou díky ní udržovány na 27 ° C, což návštěvníkům umožní zůstat pohodlně venku. Skupina Kleindienst potvrdila, že návštěvníci budou muset být připraveni a nosit s sebou deštník nebo pláštěnku. Zástupce uvedl, že intenzita deště bude nastavitelná na intenzitu „lijáku, větru nebo mírných srážek v závislosti na počasí“. V letní sezóně se tedy z čista jasna mohou vyskytnout silné srážky.

Společnost uvedla, že založila myšlenku na konceptu rakouského architekta Camillo Sitteho, který navrhl stavět města, kde je vše v docházkové vzdálenosti. “S teplotou mezi 40 a 50 ° C v létě lidé venku chodit nebudou.” Proto potřebujeme technologii, abychom vytvořili venkovní klimaticky řízenou oblast, “řekl Josef Kleindienst, předseda skupiny Kleindienst Group. “Takže jsme kontaktovali inženýry a konzultanty z evropského institutu, kteří navštívili Dubaj v roce 2008, abychom zde pochopili klima a provedli výzkum, z kterého můžeme vycházet.”

“Tato technologie zajišťuje, že jakmile teplota na ostrově stoupne nad 27 stupňů Celsia, studená voda ve formě deště padne z horní části budovy skrz skryté potrubí.” Turistická místa, jako jsou zoologické zahrady v SAE, používají v letních měsících ochlazující systém, který udržuje návštěvníky a zvířata v chladu. Společnost uvedla, že deštivá ulice bude umístěna na ostrově Heart of Europe, vedle rodinného hotelu Portofino, hotelu Marbella a letoviska Cote d’Azur, skupiny hotelů inspirovaných životním stylem v jižní Evropě. Srdce Evropy se skládá ze sedmi ostrovů a plánuje se celkem 15 hotelů a letovisek, plus 4 000 rekreačních domů a sněhové náměstí.

 

Zdroj,foto: thenational.ae

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru