Druhý ročník soutěže Zasedačka roku představí nejhezčí české kanceláře

Občas si v nějakém článku ukážeme krásné kanceláře světových technologických společností. Většinou vám říkáme, že o něčem takovém se vám může jen zdát, ale opak je pravdou. I v Česku se najdou firmy, které si zakládají na hezkém pracovním prostředí. Jen není úplně snadné je vypátrat.

Ale máme štěstí. Zrovna odstartoval druhý ročník soutěže české soutěže Zasedačka roku, která vybírá nejlepší pracovní prostředí z nejlepších.

Za soutěží stojí společnost CBRE, která má na starosti pronájem komerčních nemovitostí. Zprostředkovávají také pronájem kanceláří, takže se během roku setkávají se spoustou hezkých a ještě hezčích kancelářských prostor. A tak je napadlo zkusit vyhodnotit, které kanceláře jsou úplně nejpovedenější.

14117-cbre-zasedacka-roku

Loni bodovali Google, IN-SPIRO a Air Bank

Začalo to už loni, kdy se konal pilotní ročník soutěže Zasedačka roku. Nenechte se zmást názvem, nehledala se jen nejhezčí zasedací místnost. Šlo o celkové prostředí společnosti – zasedačku, recepci, firemní zázemí a celkovou atmosféru prostředí.

Loni se vyhodnocovaly tři kategorie – Zasedačka roku, Cena za inovativní kancelářský koncept a Nejatraktivnější pracovní prostředí. Zapojilo se 72 známých i méně známých firem. Šestičlenná odborná porota z nich pak vybrala 23 nejlepších:

3M, Air Bank, Alza.cz, AVAST Software, CEMEX Czech Republic, CeWe Color, Česká podnikatelská pojišťovna, Economia, el nino parfums, Google, Havel, Holásek & Partners, Hub, IN SPIRO, Johnson & Johnson, Loosers, OP TIGER, Philips Czech Republic, QED GROUP, Seznam.cz, SYMBIO Digital, TECHO, UNIFER, UNILEVER CR

Některé z jejich kanceláří jsou doslova dechberoucí. V Techu mají skluzavky, v Hubu travnaté koberce a sedací vaky, co vypadají jako kameny. V Air Bank mají houpačky, v Alze zase londýnské červené telefonní budky. Rozhodně je na co se koukat, galerii loňský finalistů najdete tady.

Výsledky byly v loňském roce následující:

  • Zasedačka roku – Google
  • Inovativní kancelářský koncept – IN-SPIRO
  • Nejatraktivnější prostředí – Air Bank
google_kancelare

Kancelář českého Googlu
Zdroj: zasedackaroku.cz

A jak to dopadne letos?

Zasedačka roku 2015 teprve odstartovala. Od 7. května do 30. října 2015 mají firmy možnost se přihlásit do soutěže. Během prosince pak odborná porota vybere finalisty a v únoru příštího roku poznáme vítěze.

Může jím být kdokoliv, kdo bude mít dostatek odvahy se přihlásit. A i když nevyhrajete, přinese vám soutěž spoustu pozitivního. Uvidíte, jak je na tom konkurence, v čem je lepší nebo v čem máte naopak navrch vy. Třeba nasbíráte trochu inspirace a zařídíte si kanceláře stylověji. Rozhodně pro svou společnost získáte mediální pozornost a možná se v budoucnu budete moci chlubit aspoň tím, že jste se dostali mezi finalisty firem s nejhezčími kancelářemi. Určitě to pro vás bude dobrá vizitka.

zasedackaRoku_logo

Logo soutěže
Zdroj: cbreproperties.cz

Co se hodnotí?

Letos k loňským třem kategoriím ještě dvě přibyly. Firemní prostory se tak budou hodnotit jako:

  1. Zasedačka roku
  2. Inovativní kancelářský koncept
  3. Nejatraktivnější pracovní prostředí
  4. Zdravá kancelář
  5. Kanceláře pro budoucí výzvy

Záleží na tom, jak je prostředí firmy inovativní, originální, jak je design promyšlený a praktický. Porota ovšem dbá také na to, jaký dojem na ni prostory celkově dělají.

Letos bude porota složená ze sedmi členů. Její předsedkyní bude Prof. Ing. arch. Eva Jiřičná, která má dva vlastní ateliéry. Dále v porotě bude Taťána le Moigne z českého Googlu, Marie Passburg ze společnosti Skanska, Richard Curran jako zástupce pořadatelské společnosti CBRE, Tomáš Jindříšek z agentury Dark Side, Pavel Maurer – zakladatel a vydavatel průvodce po tuzemských restauracích a šéfredaktor časopisu Forbes Petr Šimůnek.

A jak se zaregistrovat?

Je to snadné. Stačí zamířit na web www.zasedackaroku.cz. V jeho spodní části je formulář, ve kterém vyplníte údaje o firmě a o kontaktní osobě. Vyberete, do jaké z pěti letošních kategorií se chcete přihlásit (můžete jich zaškrtnout i více) a samozřejmě nahrajete fotky, aby měla porota podle čeho hodnotit.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru