Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Druhá řada seriálu Temné operace převypráví další neuvěřitelné příběhy speciálních jednotek

Sledujte dramatické příběhy elitních speciálních jednotek, které hasí nejžhavější vojensko-politické problémy světa

Kanál Viasat History v březnu odvysílá druhou řadu seriálu Temné operace, jehož první série sklidila u diváků nesmírný úspěch. Osmidílná druhá řada bude vyprávět další neuvěřitelné příběhy elitních speciálních jednotek a jejich náročných misí od zničení jaderného zařízení totalitního státu až po dramatické pátrání po vojenských diktátorech. Jednotlivé akce přiblíží na detailních rekonstrukcích, ale také prostřednictvím unikátních archivních záběrů a rozhovorů s přímými účastníky.

Speciální jednotky využívá většina zemí na světě pro plnění vojenských nebo politických cílů tam, kde použití konvenční síly není možné nebo by mohlo znehodnotit celkový strategický cíl. Speciální operace obvykle probíhají nenápadně, rychle, překvapivě a drtivě. Britští SAS, Navy Seals amerického námořnictva, ruské jednotky SpecNaz, izraelští Sayeret a desítky dalších více či méně známých speciálních jednotek jsou špičkově vycvičeny v zajímání či likvidaci osob, ničení objektů, získávání tajných informací, kladení i zneškodňování výbušnin, boji zblízka i odstřelování na velkou vzdálenost.

Seriál Temné operace předvádí, jak fungují speciálně vycvičené jednotky, které denně řeší krizové situace a plní riskantní a náročné mise včetně dopadení nejhledanějších mužů světa, likvidace teroristů a ochrany životů nevinných lidí. Jejich selhání může mít za následek nejen mnoho nevinných obětí, ale má potenciál ovlivnit běh světa včetně vypuknutí mezinárodních politických krizí nebo rozhoření válečných konfliktů.

Druhá řada seriálu Temné operace přináší 8 nových příběhů z nedávné historie, vyprávějících o průběhu tajných akcí elitních oddílů za nepřátelskými liniemi, kdy v sázce bylo často doslova vše. Dozvíte se mimo jiné, kdo zabránil Sýrii v získání vlastních jaderných zbraní, s čí pomocí se podařilo kurdským bojovníkům získat zpět území ovládané teroristy, co musely podniknout izraelské speciální jednotky pro záchranu pasažérů uneseného letadla v Ugandě, jak byl zlikvidován palestinský předák Khalil al-Wazir zvaný příznačně Abú Džihád nebo jak příslušníci britských oddílů SAS obstáli v džungli při tzv. malajské krizi.

Tato a další napínavá vyprávění o skutečných událostech můžete sledovat na Viasat History vždy v pondělí od 9. března ve 22:00.

Pro více informací o televizním kanálu Viasat History navštivte profil na Facebooku s názvem Viasat History nebo webovou stránku www.viasathistory.cz

Praha 5. března 2014 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru