Dnes vyšlo 1 článků

Dropbox prošel další změnou

Nejpopulárnější cloudové úložiště Dropbox se rozrostlo o šest jazykových mutací. Dropbox se na svém blogu pochlubil, že kvůli tomu přeložil téměř 554 tisíc slov ve více než 43 tisíc řádcích kódu.

Dropbox je tak k dispozici i v ruštině, polštině, indonéštině, malajštině a přepnout si jej můžete také do tradiční čínštiny. Podle Dropboxu si to tyto země zasloužili překlad zejména kvůli rostoucí aktivitě uživatelů z těchto zemí. Poláci například přidají na Dropbox přes pět milionů souborů denně, Indonésané dokonce 7,5 milionu a Rusové přes 10 milionů.

Ne však všichni jsou nadšení z této novinky. S překladem Dropboxu jsou nespokojeni zejména Ukrajinci, kteří poukazují na výsledky hlasování přes dropbox.com/votebox, ve  kterém Ruy i Poláků s přehledem předčili.

Nové jazykové verze Dropboxu fungují v aplikacích pro Mac, PC, Linux a Android. Na doplnění jazykových verzí pro iOS si ještě budeme muset počkat. Vedle těchto změn Dropbox vylepšil i zobrazování fotografií ve své androidové aplikaci.

O Dropboxu

Dropbox založili v roce 2007 dva studenti proslulé technologické univerzity MIT a v současnosti jej používá přes 100 tisíc klientů po celém světě.

Komentáře

Nahoru