Dnes vyšlo 1 článků

Dropbox má 100 milionů uživatelů

Jedna z nejpopulárnějších služeb na uchování dat – Dropbox se pochlubil počtem 100 milionů registrovaných uživatelů. Veřejnosti to oznámil zakladatel společnosti Drew Houston poměrně emotivním způsobem. „Kdysi dávno Dropbox začal svoje skromné začátky na železniční stanici v Bostonu, když jsem si zapomněl USB flash paměť doma. Nejsme si stále ještě jistí, zda se jednalo o náhodu nebo osud, ale jedna věc se za ty roky nezměnila. Každý z nás má důvody, aby používal Dropbox.“

Dropbox

Podle údajů Drew Houstona se počet uživatelů za poslední rok zvýšil čtyřikrát. Dropbox získal také menší a střední firmy, které používají různé rozšířené služby tohoto úložiště dat. Konkurence na trhu ale začíná být veliká a služba má svoje problémy.

Na začátku roku se Dropbox potýkal s velkým únikem dat, kdy byly na emaily uživatelů posílány nevyžádané zprávy. Přesto obdržel Dropbox nedávno 250 milionů dolarů investici a jeho údajná tržní cena je 4 miliardy dolarů.

Dropbox se zpočátku potýkal s konkurencí Box and SugarSync, ale jeho poměrně snadné a srozumitelné používání přitáhlo velký počet zájemců. Později podobné služby zavedly také společnosti Apple, Microsoft a Google.

Zdroj: Mashable

Komentáře

Nahoru