Dropbox koupil Orchestru

Třetí velkou akvizici v poměrně krátkém čase zrealizovala společnost Dropbox, která provozuje nejznámější cloudové úložiště na světě. Tentokrát koupil společnost Orchestra a její služba Mailbox. Zaplatil za ni údajně až 100 milionů dolarů (necelé dvě miliardy korun).Zatím odborná veřejnost sdílí názor, že Dropbox cenu mírně přestřelil.

A co nakonec Dropbox získal za ony dvě miliardy? Zatím se na první pohled zdá, že jen a pouze mobilní aplikaci pro operační systém iOS, která zpřístupňuje zprávy ve službě Gmail. Program opravdu nic jiného zatím neumí. I z tohoto důvodu se zdá výše uvedená částka za akvizici Mailboxu přemrštěná. Aktuálně ji využívá 1,3 milionu lidí a denně doručí přes 60 milionů zpráv.

V prosinci minulého roku Dropbox převzal další dvě internetové služby. Jednou z nich byla AudioGalaxy sloužící ke streamování hudby. Další akvizicí bylo pohlcení firmy Snapjoy, která umožňovala sromažďovat, archivovat a propojovat fotoalba s ostatními službami typu Flickr, Instagram nebo Picasa a samozřejmě si je prohlížet.

Komentáře

Nahoru