Drony mají v Číně nové využití: Hlídají opisující studenty

Není pochyb o tom, že drony mají mnoho využití. Můžete s nimi špehovat sousedy nebo natáčet vlastní svatbu pěkně z ptačí perspektivy. A v Číně vymysleli ještě něco originálnějšího. Ve městě Luoyang budou bezpilotní letouny hlídat studenty během vstupní zkoušky na univerzity s názvem Gaokao. Účastní se jí zhruba 10 milionů čínských studentů po celé zemi a je považována za nejtěžší zkoušku na světě.

Na studenty v mnoha částech Asie je kladen extrémní tlak, aby tuto zkoušku zvládli. Když jí projdou, budou mít volnou cestu na univerzitu. Pokud ne, budou se muset spokojit s nižším vzděláním, najít si práci a možná to zkusit znovu za rok. Jednoduše je úspěch či neúspěch u zkoušek Gaokao většinou Číňanů chápán jako začátek či konec života.

Na studenty je kladen takový tlak, že to někteří nevydrží a spáchají sebevraždu. Loni bylo zaznamenáno 79 případů sebevražd spojených se stresem před přijímací zkouškou Gaokao.

Při zkouškách se podvádí ve stylu agentů 007

Všichni chtějí uspět a často jsou ochotni pro to udělat cokoliv. Podvádění je u zkoušek velmi časté. V dnešní době už se nepoužívají známé triky, jako je například tahák na etiketě flašky s pitím. Dnes studenti používají sofistikovaná zařízení – brýle s foťákem, pera spárovaná s někým, kdo sedí doma a radí vám do sluchátka v uchu, a další gadgety.

Pero s kamerkou

Chiese exam cheats use 007 style techniques

Sluchátko do ucha spojené s mobilem rádiovým signálem

Drony zachytí každý rádiový signál

A kvůli tomu vyvinuli v Luoyangu speciální bezpilotní letouny, které se vznášejí ve výšce půl kilometru a skenují rádiové signály do vzdálenosti 500 km. Kontrolovány budou pomocí tabletů, a jakmile dron zachytí nějaký rádiový signál, obsluhující pracovník jej zaměří a přiletí blíže k jeho zdroji. Pak už je jen otázkou času, kdy bude podvodník chycen.

drone-students

Bezpilotní letouny budou ovládány z tabletů

Studenti, kteří budou takhle nachytáni, budou čelit sankcím a případně trestnímu stíhání. Zkoušku nebudou moci opakovat další tři roky.

Fotky/zdroj: DailyMail, Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru